Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je u Leskovcu sa selekcijom Bugarske rezultatom 2:2 (1:0). "Orlovi" su tako prvi put nakon 24 godine, izborili plasman na Evropsko prvenstvo
Srbija nakon 24 godine ide na Evropsko prvenstvo! "Orlovi" strepeli do same završnice© FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/bs

Nije sve išlo po planu u Leskovcu, čak daleko od toga.

Ipak, Srbija je uspela da ispiše istoriju i izbori plasman na šampionat Evrope, prvi put posle 24 godine.

Morali su "orlovi" da strepe do poslednjih minuta i da se dobrano namuče da izbore rezultat koji im odgovara.

Golovima štopera Miloša Veljkovića u prvom, a potom i Srđana Babića u drugom poluvremenu, Srbija je uspela da izbori remi i tako kao drugoplasirana ekipa Grupe G, ode na Evropsko prvenstvo.

Srbija je bolje ušla u meč i vođena odličnom podrškom mahom dece sa tribina, pretila iz minuta u minut.

Pokušavali su redom Kostić, Đuričić i Lukić, ali je golman Naumov bio na vrhuncu zadatka i sprečavao te udarce.

Igrao se 17. minut kada su "orlovi" načeli protivnika.

Korner je doneo prvo priliku za Gudelja, čiji udarac glavom brani Naumov, ali se lopta odbila do Veljkovića, koji je prosleđuje glavom u gol gostujuće selekcije.

Gol i prednost doneli su mirnoću u igri Srbije, koja je do kraja poluvremena pokušala da postigne još neki gol.

Međutim, izabranici Dragana Stojkovića Piksija u drugom delu meča nisu prikazali najbolju igru.

Povukla se Srbija, prepustila Bugarima inicijativu i platila cenu toga.

U 59. minutu jedan opasan napad srpski štoperi nisu uspeli da intervenišu i izbace loptu, a Bugari to koriste i postižu gol.

Rusev je natrčao na loptu i preciznim udarcem je poslao iza leđa golmana Milinković Savića.

Samo deset minuta kasnije, potpuni šok je na stadionu "Dubočica" u Leskovcu.

Despodov je istrčao kontru, pobegao čuvarima i postigao pogodak za potpuni preokret gostiju.

Bugarska je vodila sa 1:2 u tom trenutku, ali Srbiji je na ruku išao i rezultat iz Budimpešte.

Mađarska je u dva minuta uspela da preokrene protiv Crne Gore, pa su "orlovi" još uvek imali aktivan i pozitivan rezultat.

U 82. minutu, Srbija je postigla novi gol i tako izbegla poraz.

Ponovo iz kornera, ponovo glavom, samo ovoga puta je strelac bio Babić.

Do kraja meča se rezutlat nije menjao, uprkos uzbuđenjima na obe strane.

Srbija je tako došla do 14. boda i drugog mesta na tabeli Grupe G, čime je nakon 24 godine izborila plasman na Evropsko prvenstvo.

• 19. nov 2023 • 16:53

16:53

Kraj meča, Srbija ide na Evropsko prvenstvo!!!

Meč je završen rezultatom 2:2, čime je Srbija izborila plasman na Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine.

• 16:33

82' - GOOOL! Babić glavom postiže pogodak, Srbija izjednačuje na 2:2

Srbija ponovo postiže pogodak nakon prekida, tačnije kornera.

Ovoga puta Babić je dobro skočio i glavom prosledio loptu u mrežu rivala.

Srbija je izjednačila na 2:2.

• 16:29

Mađarska vodi protiv Crne Gore

U dva minuta razmaka, Mađarska preokreće protiv Crne Gore.

Oba gola postigao je Soboslaj.

• 16:27

69' - GOL! Bugarska preokreće na 1:2

Bugari su odlično istrčali kontru, uposlili Despodova, koji je matirao Milinković Savića i doneo Bugarskoj preokret i vođstvo.

• 16:26

Mađarska izjednačila protiv Crne Gore

Iako je primila gol od Bugarske, Srbiji pomaže rezutlat u Budimpešti, gde je Mađarska izjednačila protiv Crne Gore.

• 16:20

62' - Piksi menja, Vlahović je u igri

Selektor Stojković u igru ubacuje Dušana Vlahovića, a iz igre izlazi Filip Đuričić.

• 16:17

59' - GOL! Bugarska izjednačuje, Rusev je strelac

"Mirisalo" je da će biti opasno nakon napada Bugarske u 59. minutu.

Morali su bolje da intervenišu defanzivci Srbije, a kada to nisu uradili, Rusev je precizno šutirao i postigao pogodak.

Srbija - Bugarska 1:1.

• 16:11

53' - Sjajna odbrana Milinković Savića

Dobar napad Bugarske, nakon kojeg je Atanasov natrčao na povratnu loptu i snažno šutirao.

Odlično je reagovao Vanja Milinković Savić, a potom je i linijski sudija podigao ofsajd zastavicu.

• 16:03

46' - Nastavljen je meč