Lajpcigu malo dva gola prednosti, "ključa" u "grupi smrti"

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Lajpcig sa 3:2 u utakmici petog kola grupne faze Lige šampiona
Lajpcigu malo dva gola prednosti, "ključa" u "grupi smrti"Getty © Shaun Botterill

Iako se znalo da će oba kluba otići u narednu fazu takmičenja, Mančester siti i Lajpcig su odigrali sjajnu utakmicu u Engleskoj.

Gosti su imali dva gola prednosti na poluvremenu, pošto je dva gola postigao Openda.

Ipak, Siti je u nastavku potpuno preokrenuo - prvo je Erling Holand zatresao mrežu u 55. minutu, zatim je Foden doneo izjednačenje u 70. minutu, a pobedu je obezbedio Alvarez u 87.

U drugom meču grupe, Jang Bojs je savladao Crvenu zvezdu sa 3:2.

Siti i Lajpcig idu dalje, Jang Bojs će u Ligu Evrope, dok se Crvena zvezda oprašta od evropskih takmičenja.

Za razliku od ove, u "grupi smrti" će biti uzbudljivo do poslednjeg minuta.

Dortmund je sa 3:1 savladao u gostima Milan.

Olivije Žiru nije iskoristio penal u šestom minutu, ali zato jeste Marko Rojs četiri minuta kasnije.

Čukvueze je doneo Milanu izjednačenje do odlaska na odmor, ali su u nastavku Bajn-Gitens i Adejemi doneli pobedu "milionerima".

U drugom meču, PSŽ i Njukasl su odigrali nerešeno 1:1.

Isak je pogodio u 24. minutu, a Kilijan Mbape je u osmom minutu sudijske nadoknade meča, sa bele tačke, doneo bod "svecima".

Dortmund je jedini siguran učesnik naredne faze sa 10 bodova, PSŽ ima sedam, dok Njukasl i Milan imaju po pet.

Barselona je savladala Porto sa 2:1, dok je Atletiko bio bolji od Fajenorda u gostima sa 3:1.

Barselona će u narednu fazu sa 12 bodova, Porto i Šahtjor imaju po devet, dok je Antverpen bez bodova.

Atletiko sa 11 bodova, kao i Lacio sa bodom manje, idu u narednu fazu, Fejenord ima šest, a Seltik jedan bod.