Zvezda moćnim preokretom razbila Efes: Nedović pokrenuo crveno-belu feštu

Ekipa Janisa Sferopulosa je posle maestralnog drugog poluvremena stigla do četvrte pobede u Evroligi ove sezone
Zvezda moćnim preokretom razbila Efes: Nedović pokrenuo crveno-belu feštu© Dusan Milenkovic/ATAImages

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Efes rezultatom 97:83 u meču 11. kola Evrolige. Zvezda sad ima skor 4-7, a Efes 5-6.

Posle izjednačene prve četvrtine, u drugoj je Efes uspeo da se odlepi i u jednom trenutku stigne do plus devet (49:40).

U trećoj deonici Zvezda je na krilima ogromne podrške sa tribina i raspoloženih Nemanje Nedovića i Luke Mitrovića uspela da napravi potpuni preokret i čak povede sedam razlike (70:63).

Zvezda je imala plus osam (78:70) na 7.43 pre kraja, a meč je definitivno rešen kad je domaćin poveo 84:75 na manje od pet minuta pre kraja.

Domaće je ka pobedi predvodio Nedović sa 23 poena, Mitrović je dao 19, Jago Mateus 15, a Džoel Bolomboj 13.
Kod Efesa su najefikasniji bili Šejn Larkin sa 21 i Vil Klajburn sa 17 poena, Rodrig Bobua je dao 13, a Majk Daum 10.

Sledeće nedelje je na programu duplo kolo, a Zvezda u sredu gostuje Valensiji, a u petak Baskoniji.

• 1. dec 2023 • 21:58

21:58

Velika pobeda Zvezde - 97:83!

Kakvo maestralno drugo poluvreme su crveno-beli odigrali, radili su sve gotovo perfektno, a pokretač svega toga bio je Nemanja Nedović sa čak 14 poena u trećoj deonici.

Nakon toga su i ostali igrači Zvezde dobili na samopouzdanju, primili samo 34 poena u drugom poluvremenu, čime su stigli do četvrte pobede u Evroligi ove sezone.

• 21:49

Zvezda ima "plus 11"

Snažno, autoritativno zakucavanje Bolomboja posle dodavanja Jaga i to je 88:77 za crveno-bele na dva i po minuta do kraja meča.

Sve rade kako treba domaći igrači u drugom poluvremenu.

• 21:43

Zvezda vodi 84:75!

Stefan Lazarević pogađa trojku na 4:45 do kraja utakmice i povećava prednost Zvezde na do sada maksimalnih devet poena!

Posle toga i Bolomboj rampom zaustavlja napad Efesa za uzavrelu atmosferu u Areni!

• 21:35

Najveća prednost Zvezde - 78:70!

Sjajni sada minuti za Majka Tobija koji prvo zakucava posle promašene trojke Lazića, a onda zakucava i posle magične asistencije Teodosića.

Moraju Turci odmah to da "seku" tajm-autom, pošto su domaći otvorili ovu četvrtinu serijom 6:0 u prvih dva minuta i 15 sekundi igre.

• 21:28

Kraj treće četvrtine - 72:70 za Zvezdu

Ova deonica pripada Zvezdi 29:21, ali je to u jednom trenutku bilo i značajno ubedljivije. Ipak, posle nestvarne serije Nedovića i čak 14 ubačenih poena u ovoj četvrtini, malo se i Efes konsolidovao.

U finišu nekoliko napada Zvezde je Nejpir protraćio, pa tako crveno-beli sa dva poena prednosti dočekuju poslednju četvrtinu.

• 21:18

Strašna serija Nedovića, Zvezda vodi 68:61!

Nemanja Nedović je ubacio čak 12 poena u trećoj četvrtini, a još su preostala četiri minuta! Nova njegova trojka, nakon što je tražio loptu u ruke i da odigra napad bez pomoći saigrača.

Prepun je samopouzdanja u ovim trenucima, a navijači Zvezde su zato sve bučniji.

• 21:12

24' - Trojka Nedovića za 58:59

Uvek je zapaljiva atmosfera u Areni kada crveno-beli pogode za tri poena, a Nemanja Nedović je ovog puta to učinio tako da smanji prednost Efesa na minimum.

Čak 12 poena Zvezde u ranoj fazi četvrtine, ostaje da se vidi hoće li moći da nastave u tom ritmu.

• 20:48

Kraj druge četvrtine - Efes vodi 49:43

Držala se Zvezda do dva minuta pre kraja poluvremena, a onda je Efes ušao u seriju 7:0. Ipak, trojka Teodosića preko ruke na tri sekunde pre kraja spustio je zaostatak na šest poena.

Nije ovo bilo idealno prvo poluvreme, ali vođeni Lukom Mitrovićem sa 12 poena, crveno-beli se još uvek drže. Ipak, čak 49 dopuštenih poena je nešto što će u nastavku morati da se promeni.

• 20:34

16' - Sveprisutni Mitrović!

Zvezda vodi 36:35, nakon promašene trojke Bolomboja, uspeva Luka Mitrović da ukrade loptu između dva igrača Efesa i da posle skoka u napadu zabeleži poene.

Ipak, Zvezdu dosta muči Šejn Larkin koji je već ubacio tri trojke večeras.

• 20:26

14' - I dalje egal (27:29)

Zvezda je već ispunila bonus u drugoj četvrtini i to nije dobro, kao ni to što Tobi ima dve lične greške.

Ipak, trojka Teodosića je značila, ali ponovo domaći ulaze "žute minute" kada ne uspevaju da u nekoliko napada zaredom stignu do poena.