"Viola" bez greške protiv Salernitane, Roma preokretom do pobede

Fudbaleri Fjorentine pobedili su u Firenci ekipu Salernitane rezultatom 3:0 u utakmici 14. kola Serije A
"Viola" bez greške protiv Salernitane, Roma preokretom do pobede© Gabriele Maltinti

Golove za klub iz Firence postigli su Lukas Beltran iz šestom minutu iz penala, Rikardo Sotil se upisao u 18, a Đakomo Bonaventura u 56. minutu.

Ceo meč za Fjorentinu odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković.

"Viola" je trenutno peta na tabeli Serije A sa 23 boda, a u narednom kolu gostovaće Romi.

Salernitana je poslednja na tabeli sa osam bodova, a u narednom kolu na svom terenu igraće sa Bolonjom.

Fudbaleri Udinezea i Verone odigrali su u Udinama bez pobednika, 3:3.

Dva gola za Udineze postigao je Lorenco Luka u 30. i 72. minutu, a jednom se u strelce upisao Kristijan Kabasele u 16. minutu.

Strelci za goste bili su Milan Đurić iz penala u 37, Siril Ngongea u 61. i Tomas Anri u sedmom minutu nadoknade vremena.

Srpski fudbaler Lazar Samardžić odigrao je ceo meč za Udineze, a asistirao je kod gola Kabaselea.

Srpski reprezentativac Darko Lazović bio je u startnoj postavi Verone, a zamenjen je u 84. minutu.

Udineze je 16. na tabeli sa 12 bodova, a u narednom kolu gostovaće Interu.

Verona je 18. na tabeli sa 10 bodova, a u narednom kolu Serije A igraće na svom terenu sa ekipom Lacija.

U prvom današnjem meču, Leće i Bolonja su odigrali nerešeno 1:1.

Roma je u gostima pobedila Sasuolo sa 2:1.

Domaćin je poveo golom Mateusa Enrikea u 25. minutu, ali su domaći ostali sa desetoricom na terenu u 62. minutu, kada je isključen Boloka.

Dibala je sa penala doneo izjednačenje u 76. minutu, a potom je asistirao Kristensenu u 82. minutu za pobedu.