Fudbaleri Partizana savladali su kao domaćini ekipu Crvene zvezde sa 2:1 (1:0) u 171. "večitom" derbiju. Partizan je pobedom došao do prvog mesta na tabeli Superlige Srbije, na kojem će provesti zimsku pauzu
Partizan slavio, Zvezda poražena u "večitom" derbiju, crno-beli jesenji šampioni© TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ nr

Nakon devet vezanih "večitih" derbija, Partizan je napokon došao do pobede nad ljutim rivalom.

Crno-beli su uspeli da, iako autsajderi u ovom slučaju, dođu do veoma bitne pobede.

Partizan je slavio 2:1, golovima Natha u prvom i Saldanje u drugom poluvremenu.

Tim Igora Duljaja, tako je uspeo da pre zimske pauze, vrati lidersko mesto na tabeli i stekne bod prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu.

Od prvog trenutka moglo se nagovestiti da će "večiti" derbi biti dosta zanimljiv, jer su igrači obe ekipe žestoko ulazili u svaki duel i borili se za svaku loptu.

U prvom poluremenu se igralo u naletima koji su se smenjivali.

Nakon početnih 15 minuta i odmeravanja snaga, Partizan je krenuo da preti, bilo je to u dva navrata preko Natha, čiji su udarci završavali u rukama Glazera i pored gola.

Saldanja je na jednu loptu sa desne strane malo zakasnio i tako je propala možda i najbolja prilika Partizana.

Zvezda je ove opomene dobro shvatila, nakon čega je povezala redove i počela da igra bolje i konkretnije.

Ređale su se prilike gostiju i pravo je čudo da nijedna lopta nije završila u mreži crno-belih.

Prvo je Mijatović šutirao sa ivice šesnaesterca, što je odbranio Jovanović, a potom je u dva navrata Katai pokušao.

Usledio je poništen gol mladom Mijatoviću, koji je malo požurio na pas Olajinke, pa se aktivirao iz ofsajd pozicije.

U 30. minutu je Zvezda bila najbliža golu, pošto je uspela da savlada golmana Jovanovića, ali je kapiten domaćih Marković, sa gol linije uspeo da interveniše.

Bilo je to nakon kornera Hvanga i nekoliko pokušaja Kataija, kada se lopta odbila do Olajinke, koji je glavom šutirao, ali je sjajno reagovao Marković.

Imao je svoju šansu i Bukari, ali je njegov šut iskosa, završio malo pored gola Partizana.

Taman kada se pomislilo da je Zvezda stekla potpunu inicijativu i da je pitanje trenutka kada će postići gol, usledio je drugačiji rasplet.

Stojković je probio po desnoj strani, a onda je usledio nesmotreni start Rodića, koji u svom šesnaestercu ruši rivala.

Sudija Minaković je prvo pokazao samo na korner, ali je nakon upotrebe VAR tehnologije, dosudio jedanaesterac za Partizan.

Jedan Izraelac je sa bele tačke nadmudrio drugog, pošto je Natho poslao loptu u jednu, a golmana Glazera u drugu stranu i tako doneo crno-belima prednost, sa kojom se otišlo na poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je u znatno slabijem ritmu, što je naravno odgovaralo domaćima.

Partizan je u takvoj situaciji znao da igra i tako došao do novog gola.

Nakon lošeg ispucavanja Glazera, Zahid je odlično probio i proigrao Saldanju u 66. minutu.

Brazilac je bio miran u završnici i levom nogom poslao loptu u mrežu.

Dva gola prednosti Partizana, doveli su do toga da je Zvezda morala da ide na sve, ili ništa.

Bahar je napravio nekoliko izmena, uveo napadača Endiaja, koji je brzo uspeo da postigne gol i donese odgovor svog tima.

Igrao se 71. minut kada je Bukari probio i poslao loptu sa desne strane, a Endiaj je uspeo nekako da je prosledi u gol domaćih i smanji prednost Partizana na 2:1.

Uspela je Zvezda do kraja susreta da još jednom zatrese mrežu crno-belih, ali je ponovo to bilo iz ofsajd pozicije.

Još jednom je u nedozvoljenoj poziciji bio Mijatović, koji je nakon šuta Kange i odbrane Jovanovića, glavom uspeo da pošalje loptu u mrežu. Ipak, VAR je potvrdio odluku linijskog sudije, pa je ostalo 2:1.

Uprkos pokušajima crveno-belih u preostalom vremenu, rezultat se do kraja susreta nije menjao.

• 20. dec 2023 • 19:59

19:59

Kraj meča, Partizan je savladao Crvenu zvezdu

Uspeo je Partizan da se odbrani i da dođe do pobede u 171. "večitom" derbiju.

Crno-beli su slavili golovima Natha i Saldanje, dok je jedini strelac za goste bio Endiaj.

• 19:53

Nadoknada iznosi sedam minuta

Četvrti arbitar pokazao je da će sudijska nadoknada iznositi sedam minuta.

• 19:46

85' - Novi poništen gol Zvezdi

Ponovo je Mijatović postigao pogodak, ali je i ovaj poništen zbog ofsajda.

Kanga je šutirao sa distance, Jovanović je odbio loptu ispred sebe, a Mijatović se iz ofsajd pozicije aktivirao kada je glavom poslao loptu u mrežu.

• 19:40

79' - Odličan "slobodnjak" Kange, Jovanović na visini zadatka

Kanga je oprobao šut iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, bio je to odličan šut, ali je golman Partizana Jovanović još jednom sjajno reagovao. Ostaje 2:1 za crno-bele.

• 19:33

71' - GOL! Zvezda smanjuje na 2:1

Brzo je odgovorila Crvena zvezda, te golom smanjila prednost Partizana na 2:1.

Šerif Endijaj je utrčao na oštru loptu sa desne strane i nekako je uspeo da je prosledi u mrežu domaćih.

• 19:29

68' - Mijatović glavom, ponovo brani Jovanović

Lučić je probio po levoj strani i poslao dobar centaršut ka Mijatoviću, čiji udarac glavom brani golman Jovanović.

• 19:28

66' - GOL! Majstorije Zahida i Saldanje, Partizan vodi 2:0

Loše je ispucao loptu Glazer, ona je stigla do Zahida, koji je odlično prošao jednog čuvara, proigrao Saldanju koji se izvukao iz ofsajd zamke, a potom i rutinskom završnicom poslao loptu u mrežu.

Partizan vodi 2:0 protiv Crvene zvezde.

• 19:18

57' - Kakvu šansu ne koristi Partizan

Saldanja je probio sve do peterca Zvezde i šutirao, Glazer je odbranio, lopta se odbila do Zahida, a Dragović je uklizavanjem sprečio pogodak Partizana.

• 19:17

56' - Partizan uzvraća, Zahid šutira malo pored gola

Prvo je Kanute probio po desnoj strani, odložio do Saldanje, ovaj pronašao Zahida, čiji udarac ide pored gola Zvezde.

• 19:16

54' - Zvezda prva preti u nastavku

Hvang je odlično "zalomio" dvojicu protivničkih igrača, ali je potom sa distance šutirao pravo u golmana Jovanovića.