Jokić i Denver ponovo nemoćni protiv Oklahome

Drugi put ovog meseca aktuelni šampion doživeo je poraz od jednog od najvećih iznenađenja ove sezone
Jokić i Denver ponovo nemoćni protiv Oklahome© tAP Photo/David Zalubowski

Košarkaši Denvera poraženi su pred svojim navijačima u "Bol Areni" od Oklahome rezultatom 119:93, u utakmici NBA lige odigranoj u noći između petka i subote.

Nagetsi su drugi put u poslednje dve sedmice izgubili od Tandera koji predstavljaju jedno od najvećih iznenađenja ove sezone.

Ponovo je u redovima aktuelnog prvaka najbolji bio srpski košarkaš Nikola Jokić, ali ni on nije blistao kao što ume.

Jokić je ostvario dabl-dabl sa 19 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

Momak iz Sombora je na parketu proveo nešto više od 31 minuta i za to vreme je promašio samo jedan šut iz igre, ali je izgubio sedam lopti.

Gosti su u Koloradu vodili od prve do poslednje sekunde i postepeno povećavali prednost. Posle prvih 12 minuta imali su šest poena viška, baš kao i pri odlasku na petnaestominutnu pauzu.

Pitanje pobednika rešili su u trećoj deonici koju su dobili rezultatom 34:20 i povratka za domaćina nije bilo.

Pored Jokića, u redovima Denvera istakao se Pejton Votson sa 14 poena, dva više od Majkla Portera juniora.

Na drugoj strani, Oklahomu je predvodio Šej Gildžus-Aleksander sa 40 poena, a najveću pomoć imao je u Četu Holgremu koji je dodao 24.

Srpski reprezentativac Vasilije Micić je za skoro 14 minuta na parketu postigao dva poena, imao jedan skok i dve asistencije.

Aleksej Pokuševski ponovo nije dobio priliku da igra.

Bio je ovo duel dve ekipe koje su u vrhu tabele Zapadne konferencije, a Oklahoma je ponovo preskočila Denvera i sada je druga sa 21 pobedom i devet poraza.

Ekipa Majka Melouna je na skoru 23-11.