Vlahović nastavio seriju, ali Juventusu samo bod protiv Empolija

Dušan Vlahović postigao je 12. gol u Seriji A, ali je Juventus na svom terenu samo remizirao sa Empolijem 1:1, u utakmici 22. kola Serije A
Vlahović nastavio seriju, ali Juventusu samo bod protiv EmpolijaGetty © Valerio Pennicino

Juventus je očekivao tri boda iz duela sa Empolijem, ali je rano isključenje Milika u potpunosti poremetilo planove ekipe Maksa Alegrija.

Poljski napadač neoprezno je startovao i u 18. minutu, posle reakcije VAR sobe, zaradio direktan crveni karton.

"Stara dama" ipak je došla do prednosti i to pogotkom nezaustavljivog Dušana Vlahovića, koji se dobro snašao u petercu gostiju i postigao svoj 12. pogodak u sezoni.

Srpski napadač nalazi se u sjajnoj formi, pošto mu je gol protiv Empolija bio šesti u poslednje četiri utakmice.

Vlahović je drugi strelac Serije A, iza Lautara Martineza - Argentinac se 18 puta radovao u dresu Intera.

Empoli je stigao do izjednačenja u 70. minutu, kada je Baldanci savladao Ščesnog i doneo bod svojoj ekipi.

Juventus je zadržao prvo mesto na tabeli sa 53 boda, dva više od Intera, ali torinski tim ima dve utakmice više odigrane.

Ekipa iz Milana u nedelju gostuje u Firenci, a već narednog vikenda na programu je "derbi Italije" - Inter dočekuje ekipu Juventusa.