Partizan slavio u Ivanjici, crno-beli se namučili protiv Javora

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Javora u Ivanjici sa 1:0, u meču 20. kola Superlige Srbije
Partizan slavio u Ivanjici, crno-beli se namučili protiv Javora© FK Partizan / Miroslav Todorović

Crno-beli su uspešno započeli početak prolećnog dela sezone u domaćem prvenstvu.

Izabranici Igora Duljaja su slavili na uvek neugodnom gostovanju u Ivanjici.

Ipak, Partizan je uz dosta muka došao do celog "plena" protiv Javora.

Jedini pogodak viđen je u drugom poluvremenu, a strelac istog bio je Mateus Saldanja.

Igrao se 63. minut, kada je nakon prekida, Nikolić bio asistent, a Brazilac glavom sproveo loptu u mrežu.

Daleko od toga da je favorit mirno priveo meč kraju, pošto je u završnici morao da igra sa igračem manje.

Antić je u 77. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Javor je pokušavao da dođe do gola i boda, ali je Partizan uspešno odbranio prednost i došao do pobede.

Crno-beli su tako upisali 16. pobedu u 20 utakmica i sa 50 bodova zauzimaju prvo mesto na tabeli.

Javor je ostao na 12. mestu, sa 21 bodom.