Štafeta Srbije sedma u finalu na Svetskom prvenstvu u Dohi

Štafeta Srbije u plivanju osvojila je sedmo mesto u finalnoj trci na 400 metara slobodno na Svetskom prvesntvu u Dohi. Ipak, veliki uspeh ostvaren je samim plasmanom u finale, pošto je obezbeđena olimpijska viza

Srpska štafeta plivala je u sastavu Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nikola Aćin i Uroš Nikolić i na cilj stigla sa vremenom 3:13,88 minuta.

Zlatnu medalju je osvojila štafeta Kine, koja je na cilj stigla u vremenu 3:11,08 minuta.

Srebro je osvojila Italija, dok je bronza pripala Sjedinjenim Američkim Državama.

Srpska štafeta je plasmanom u finale već izborila olimpijsku vizu, pa će Stjepanović, Barna, Aćin i Nikolić u Parizu predstavljati Srbiju, baš kao i 2021. godine u Tokiju.