Zvezda sigurna na teškom gostovanju, crveno-beli srušili Novi Pazar

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti ekipu Novog Pazara sa 3:0, u meču 21. kola Superlige Srbije

Uprkos činjenici da se meč igrao bez prisustva publike, gostovanje Crvene zvezde u Novom Pazaru bilo je veoma nezgodno.

Domaći tim pokazao je svoj kvalitet i opravdao visoku poziciju na tabeli u domaćem šampionatu.

Ipak, Zvezda je uspela na vreme da postigne golove i iskoristi šanse, te tako ne dozvoli da susret uđe u neizvesniju završnicu.

Igrao se deveti minut, kada je Kanga centrirao nakon prekida, a Dragović pogodio glavom za prednost crveno-belih.

U finišu prvog dela meča, nakon jedne gužve u šesnaestercu Novog Pazara, dosuđen je jedanaesterac.

Čitavih pet minuta trajalo je VAR pregledavanje sporne situacije, nakon čega je arbitar Nikolić pokazao na belu tačku.

Precizan sa penala bio je Kanga, čime je Zvezda stekla osetnu prednost.

Novi Pazar se nije predavao do poslednjeg minuta meča. Iako su gubili sa 2:0, domaći su bili konkretni i direktni na polju rivala i išli na "sve ili ništa".

Po njihovu žalost, to je bilo ništa, pošto je Zvezda ponovo bila strpljiva i dočekala šansu za novi gol.

Igrao se 81. minut, kada je ponovo nakon prekida i gužve, Điga doturio loptu do Endiajea, a napadač aktuelnog šampiona Srbije ju je smestio u mrežu za konačnih 0:3.

Ubedljivom pobedom na nezgodnom gostovanju, Zvezda je (bar na kratko) izbila na prvo mesto na tabeli domaćeg šampionata.

Tim Vladana Milojevića ima 52 boda, dva više od ekipe Partizana, koji kasnije igra protiv IMT-a na svom stadionu.

Novi Pazar je ostao na petom mestu, sa 30 osvojenih bodova.