Luka Jović "zakucao" Milanov prolaz, Dinamo Zagreb eliminisao Betis!

Odigrani su prvi revanši plej-ofa za plasman u osminu finala Lige Evrope i Lige konferencije
Luka Jović "zakucao" Milanov prolaz, Dinamo Zagreb eliminisao Betis!Getty © Claudio Villa / Contributor

Zasluge za to idu i Luki Joviću koji se odlično snašao u 22. minutu i postigao gol za 1:1 na asistenciju Tea Ernandeza. Ovo je važan gol za Jovića nakon nedavnog isključenja protiv Monce, zbog čega propušta dva meča u Seriji A.

Burigo je bio sjajan u timu Rena postigavši het-trik, ali posle pogotka Rafaela Leaa, bilo je jasno da Francuzi neće imati snage da stignu do šokantnog preokreta.

Jedan od pogodaka Buriga desio se iz penala koji je igranjem rukom skrivio baš Jović.

U drugom meču, Benfika i Tuluz su remizirali 0:0, pa je portugalski tim prošao dalje nakon pobede 2:1 u prvom meču.

Karabag je izgubio 3:2 od Brage, ali su uspeli da obezbede istorijski prolaz u osminu finala posle pobede u prvom meču, dok je Frajburg posle 120 minuta eliminisao Lans 3:2.

Što se tiče Lige konferencije, Dinamo Zagreb je uspeo da eliminiše španski Betis pošto su na "Maksimiru" odigrali nerešeno 1:1, posle pobede u Sevilji 1:0 prošle sedmice.

Presudan pogodak za "purgere" postigao je Takuro Kaneko u 59. minutu.

Švajcarski Servet je eliminisao Ludogorec i to u Razgradu pobedom 1:0, a Ajaks je eliminisao Bodo Glimt podle produžetaka 2:1.

Preostali mečevi u oba takmičenja na programu su od 21.00 čas.