Barsa ne odustaje od titule - Hetafe ispraćen sa četiri pogotka u mreži

Ubedljivim trijumfom nad Hetafeom 4:0, fudbaleri Barselone nastavili su poteru za vodećim Realom u španskom fudbalskom šampionatu
Barsa ne odustaje od titule - Hetafe ispraćen sa četiri pogotka u mrežiGetty © Pedro Salado

Barselona je pobedom nad Hetafeom preuzela drugo mesto na tabeli La Lige i smanjila zaostatak za vodećim Realom na samo pet bodova.

Ekipa Ćavija Ernandeza mučila se u prvom poluvremenu, ali je u nastavku slomila otpor nezgodnog Hetafea i dopča do ubedljivog trijumfa.

Rafinja je u 20. minutu doneo prednost "blaugrani" i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Pitanje pobednika domaćin je rešio do 61. minuta, pošto su se u listu strelaca upisali Žoao Feliks i Frenki de Jong.

Konačan rezultat postavio je Fermin Lopez u sudijskoj nadoknadi vremena.

Barsa je tako pretekla Đironu i smanjila prednost Reala, ali obe ekipe tek treba da odigraju svoje mečeve 26. kola - "kraljevski" klub u nedelju dočekuje ekipu Sevilje, dok Katalonci u ponedeljak igraju na svom terenu protiv Rajo Valjekana.