Hari Kejn održava Bajernove šampionske nade - dva gola Engleza u derbiju protiv Lajpciga

Hari Kejn bio je dvostruki strelac u pobedi Bajerna nad Lajpcigom 2:1. u derbi meču 23. kola Bundeslige, čime su Bavarci zadržali nade da mogu do kraja sezone da sustignu vodeći Leverkuzen
Hari Kejn održava Bajernove šampionske nade - dva gola Engleza u derbiju protiv LajpcigaGetty © Tom Weller/picture alliance via Getty Images

Leverkuzen je još u petak na svom terenu savladao ekipu Majnca, pa je pobeda protiv Lajpciga bila imperativ za Bavarce.

Srećom po Bajern, ali i trenera Tomasa Tuhela, raspoložen za igru bio je kapiten engleske reprezentacije Hari Kejn, koji je bio dvostruki strelac.

Kejn je doneo prednost domaćinu u 56. minutu, ali je 15 minuta kasnije izjednačio Benjamin Šeško.

Ipak, Hari Kejn je u sudijskoj nadoknadi postigao svoj 27. pogodak u šampionatu i doneo tri boda Bajernu.

Bavarci sada ponovo imaju 8 bodova manje od Leverkuzena, 13. kola pre kraja takmičenja.

Menhengladbah je sa 5:2 savladao ekipu Bohuma, dok su ostala tri meča Bundeslige odigrana u subotu završena bez pobednika.