Holand i De Brujne kao Betmen i Robin - Siti u četvrtfinalu FA kupa

Erling Holand postigao pet pogodaka, a Kevin de Brujne upisao četiri asistencije, u pobedi Mančester sitija u Lutonu 6:2, zahvaljujući kojem su se "građani" plasirali u četvrtfinale FA kupa
Holand i De Brujne kao Betmen i Robin - Siti u četvrtfinalu FA kupaGetty © Shaun Botterill

Lako je Pepu Gvardioli kada u timu ima Erlinga Holanda i Kevina de Brujnea - dvojac je gotovo sam pregazio ekipu Lutona i doneo "građanima" plasman u četvrtfinale FA kupa.

Prva zvezda utakmice na "Kenilvort roudu" bio je norveški napadač, koji se čak pet puta upisao u listu strelaca.

Kod prva četiri gola asistent mu je bio Kevin de Brujne, koji je još jednom pokazao da će zdrav biti veliko pojačanje za Siti u završnici sezone.

"Građani" su već u 18. minutu imali dva gola prednosti, da bi Holand u 40. kompletirao het-trik.

Džordan Klark je u finišu prvog dela smanjio prednost godtiju, a onda je na startu drugog dela isti igrač pokušao da zakomplikuje stvari na meču.

Ipak, Norveržanin je sa nova dva pogotka odagnao svake sumnje ko će u četvrtfinale nacionalnog Kupa, ali i poslao poruku rivalima u Premijer ligi da će i ovo biti njegova sezona.

Holand jer najbolji strelac engleskog šampionata sa 17 pogodaka, dok je u Ligi šampiona još pet puta tresao mreže protivnika.

Konačan rezultat utakmice Luton - Mančester siti 2:6 postavio je Mateo Kovačić u 72. minutu susreta.