"Građani" ne daju titulu, Siti "progutao" Junajted u mančesterskom derbiju

Fudbaleri Sitija pobedili su Junajted sa 3:1 u derbiju Mančestera, koji je odigran u okviru 27. kola Premijer lige
"Građani" ne daju titulu, Siti "progutao" Junajted u mančesterskom derbijuGetty © Catherine Ivill

Spektakularan derbi odigrali su "građani" i "crveni đavoli", posle kojeg je šampionska trka još dramatičnija.

Mančester može biti ponosan na svoj derbi, pošto su sva tri gola postigla gradskih rivala.

Sve je počelo šokantnim golom Junajteda u osmom minutu.

Markus Rašford je savršeno šutirao sa distance, a Ederson nije mogao da učini ništa osim da loptu izvadi iz mreže.

Međutim, od tog trenutka, na terenu postoji samo jedna ekipa.

Siti je napadao, grizao i kidao na sve načine, ali je osakaćen tim Junajteda, čiju odbranu je predvodio vremešni Džoni Evans, odolevala je junački sve do 56. minuta.

Istina, moglo je sve da bude i ranije rešeno, da se Fil Foden i Erling Holand nisu pošteno ispromašivali.

Pogotovo norveški napadač, koji je promašio prazan gol sa svega dva metra.

A onda, u 56. minutu, Foden je opalio po lopti sa distance i postigao spektakularan pogodak.

Davio je Siti rivala, sve jače i jače, dok ga potpuno nije savladao u 80. minutu, kada je drugi gol na meču postigao Foden.

Tačku je stavio Holand u sudijskoj nadoknadi, kada je iskoristio poklon Sofijana Amrabata i postavio konačan rezultat.

Liverpul je prvi sa 63 boda posle 27 mečeva, Siti ima bod manje, dok je Arsenal treći sa 58, ali i utakmicom manje.

Nema odmora u Premijer ligi, pošto se već narednog vikenda  igra meč koji može potencijalno rešiti šampionsku trku - Liverpul dočekuje Mančester siti.