U Napulju se ponovo igra fudbal - Juventusu ne pomaže ni Vlahović na "Maradoni"

Fudbaleri Napolija pobedili su Juventus sa 2:1 u derbiju 27. kola Serije A
U Napulju se ponovo igra fudbal - Juventusu ne pomaže ni Vlahović na "Maradoni"Getty © Francesco Pecoraro

Navijači Napolija konačno imaju razloga za osmeh.

Nakon ubedljive pobede nad Sasuolom (6:1), Napolitanci su došli do velikog trijumfa nad Juventusom.

Kalcona, novi trener Napolija, želi ofanzivniju igru što se videlo i u meču sa "starom damom".

Napoli je došao do prednosti u 42. minutu, kada je Hviča Kvaratskelija sjajno reagovao i precizno šutirao u sam ugao gola gostiju.

Dušan Vlahović je propustio dve sjajne prilike pre vodećeg gola Napolija - prvo je glavom šutirao pored gola, a onda je pogodio stativu u 34. minutu.

Drama je dostigla vrhunac u završnici meča.

Federiko Kjeza je izjednačio u 81. minutu, a onda je Napoli došao do savršene šanse za vođstvo.

Mladi Nonge Boende je ušao u igru u 76. minutu, a deset minuta kasnije skrivio penal.

Viktor Osimen je uzeo loptu, ali loše šutirao, pa je Ščensni zaustavio njegov udarac.

Međutim, na loptu je natrčao Đakomo Raspadori i zakucao je u mrežu.

Juventus je drugi na tabeli sa 57 bodova, dok je Napoli sedmi sa 43 boda.

U ostalim današnjim mečevima, Verona je pobedila Sasuolo sa 1:0, Kaljari je u gostima bio bolji od Empolija - 1:0, Frozinone i Leće su odigrali 1:1, dok je Bolonja u gostima pobedila Atalantu sa 2:1.