Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su nerešeno 2:2 u 172. "večitom" derbiju u okviru 24. kola Superlige Srbije. Crno-beli su tako zadržali prvo mesto na tabeli domaćeg šampionata
Partizan odbranio nalete Zvezde i prvo mesto na tabeli, crveno-beli žale za promašenim šansama© ATA Images

Sigurno i najbolji "večiti derbi" u poslednjih mnogo godina, odigran je ovog popodneva na stadionu "Rajko Mitić".

Prvi put posle sedam godina, duel Zvezde i Partizana doneo je četiri gola, a nakon 90 i više minuta fudbala, rezultat je bio 2:2.

Zvezda ima za čime da žali i može biti nezadovoljnija nakon 172. derbija sa ljutim rivalom.

Čak dvocifren broj veoma izglednih šansi u gol nisu pretvorili fudbaleri Zvezde.

Pogađali su domaći dva puta iz kornera, ali nisu uspeli da iskoriste sjajne šanse, od kojih se izdvajaju i prečke Bukarija, Endiajea i Mimovića, kao i stativa Ivanića.

Partizan je bio strpljiv, čekao i dočekao svoje šanse i postigao golove u bitnim periodima meča.

Ređale su se šanse Zvezde, a domaćin je do vođstva došao tek u 44. minutu.

Korner je izveo Hvang, a Spajić se najbolje snašao u gužvi, nakon koje je "zakucao" loptu u mrežu rivala.

Samo minut i po kasnije, Partizan iz svoje prve smislene akcije, dolazi do gola i izjednačenja.

Goh je poslao opasnu loptu, koju je na kratko otklonio Glazer, ali samo do Saldanje, koji je bio smiren i precizan u prvom minutu nadoknade.

Partizan je zadovoljniji otišao na pauzu za poluvreme, pošto je Zvezda bila daleko opasniji rival.

Početkom drugog dela meča, Partizan je priredio pravi šok svom protivniku.

Kanga je izblokiran na jednoj strani, a Partizan je sjajno istričao u kontru na drugoj.

Ponovo dobra odluka Goha, koji je proigrao Zahida, a ovaj uočio i prosledio loptu do Kalulua.

Brzonogi fudbaler je pobegao svom čuvaru i savladao golmana domaćih.

Zvezda je u tom trenutku morala da krene još ofanzivnije i direktnije.

Nastavio je aktuelni šampion sa stvaranjem šansi, ali je sjajan bio golman Partizana Jovanović.

Igrao se 67. minut kada su crveno-beli stigli do izjednačenja.

Ponovo je Hvang ubacio dobru loptu iz kornera, a neometan u skoku bio je Endiaje, koji je glavom postigao pogodak.

Samo sedam minuta kasnije, Zvezda je imala brojčanu prednost na terenu.

Severina je u razmaku od pet minuta dobio dva žuta kartona, pa je gost morao da se u finišu brani sa desetoricom.

Na sve načine je Zvezda pokušala da dođe do gola, pogodila novu prečku i stativu, na momenat umalo savladala Jovanovića i došla do svog preokreta, ali je Partizan uspeo poslednjim atomima snage da se odbrani.

"Parni valjak" je odbranio svoju mrežu, a samim tim i prvo mesto na tabeli Superlige Srbije.

Nakon 24 odigrane utakmice, tim Igora Duljaja je prvi sa 60 bodova, dok je Zvezda iza sa 59.

• 9. mar 2024 • 19:05

19:05

Kraj meča, remi u 172. derbiju

Arbitar Ilić odsvirao je kraj meča, pa je 172. "večiti" derbi završen rezultatom 2:2.

• 18:56

Osam minuta nadoknade

Četvrti arbitar pokazao je tablu na kojoj je pisalo da će se igrati još osam minuta nadoknade.

Trener Partizana Igor Duljaj je burno reagovao na tu odluku, jer je očigledno nezadovoljan odlukom sudija.

• 18:55

90' - Ponovo ogromna gužva i ponovo se odbranio Partizan

Nova velika šansa za Zvezdu, ponovo je ogroman broj igrača bio u petercu gostiju.

Bukari i Endiaje su pokušali da ubace loptu u gol, ali je "živi" zid Partizana uspeo nekako da se odbrani.

• 18:50

86' - Nova prečka Zvezde, Partizan se nekako odbranio

Neverovatno je šta se odvilo u šesnaestrcu Partizana u 86. minutu.

Probali su redom Mimović, Rodić, Hvang, Katai...

Zvezda je ponovo pogodila prečku, koja je sprečila udarac Endiajea.

• 18:45

81' - Jovanović sprečio gol Đige

Novi korner doneo je novu opasnost po gol Partizana.

Hvang je pronašao Đigu, čiji udarac glavom poslednjim naporima snage brani golman Jovanović.

Điga je uspeo da šutira i nakon odbitka, ali je to uradio veoma neprecizno i preko gola.

• 18:42

78' - Bukari pogađa prečku, ostaje 2:2

Rodić je bio neometan kada je uputio odličan centaršut, a u petercu Partizana Bukari dobro skače i glavom šutira ka golu.

Lopta je pogodila prečku, nakon čega su defanzivci gostiju otklonili opasnost.

• 18:39

75' - Partizan sa igračem manje, Severina dobija drugi žuti karton

Za veoma kratko vreme je Severina dobio dva žuta kartona.

Prvo je javno opomenut u 69. minutu, a potom je dobio drugi zbog udarca Endiajea u glavu u 75. minutu.

• 18:32

67' - GOL! Zvezda ponovo postiže gol nakon kornera

Hvang je ubacio oštru loptu, a tamo Endiaje potpuno neometan postiže pogodak glavom.

Zvezda i drugi gol na ovom meču postiže nakon kornera, a rezultat 172. "večitog" derbija je 2:2.

• 18:19

55' - Još jednom Bukari ne postiže gol

Treći put na meču, Bukari ne koristi izglednu šansu za Crvenu zvezdu.

Ovoga puta je fudbaler iz Gane imao delić sekunde da reaguje nakon loše intervencije Jovanovića.

Bukari je šutirao, ali je Kovačević na gol liniji uspeo da spreči pogodak.

• 18:14

50' - GOL! Partizan stiže do preokreta, Kalulu je strelac

Kangin šut na jednoj strani terena je bio izblokiran i otvorio se prostor za kontra-napad Partizana.

Goh je sačuvao loptu i proigrao Zahida, ovaj primetio brzonogog Kalulua, koji je pobegao svom čuvaru i proturio loptu ispod golmana Glazera.

Partizan preokreće i vodi sa 2:1 u 172. "večitom" derbiju.