Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je Srbiju 4:0 u prijateljskom duelu na "VTB areni" u Moskvi. "Orlovi" rano ostali sa igračem manje na terenu, što su domaćini umeli da iskoriste i dođu do ubedljive pobede
Debakl Piksijeve Srbije u Moskvi – "zbornaja" ispratila "orlove" sa četiri gola u mreži© РИА Новости/Григорий Сысоев

Srbija je ubedljivo poražena u Moskvi u prijateljskom duelu sa Rusijom, ali mnogo više od poraza boli bleda partija srpskih fudbalera.

Istina, "orlovi" su rano ostali sa igračem manje na meču, "zbornaja" povela sa bele tačke, ali opšti utisak je da je Piksijeva ekipa premalo pokazala na "VTB areni".

Milan Gajić bio je tragičar duela, pošto je već u 20. minutu dobio crveni karton zbog prekršaja u svom kaznenom prostoru, a turski sudija Kardešler pokazao mu je put u svlačionicu.

Anton Mirančuk bio je precizan sa 11 metara i tako doneo prednost domaćinu.

Već u 32. minutu bilo je 2:0, posle smušene reakcije odbrane Srbije, a strelac je bio defanzivac Osipenko.

Pokušao je Stojković da osveži redove u poluvremenu, pa su u igru ušli Mitrović i Sergej, ali to se nije odrazilo na igru u nastavku.

Aleksej Mirančuk je u 55. minutu postigao i treći gol za Rusiju, da bi konačan rezultat postavio Sergejev u sudijskoj nadoknadi.

Pored četiri gola, "zbornaja" je propustila i sijaset šansi – Rusi su pogodili stativu i prečku, dok je nekoliko odličnih intervencija imao golman Đorđe Petrović, a jedan gol je i poništen zbog ofsajda.

Kapiten Dušan Tadić je na duelu u Moskvi izjednačio rekord Baneta Ivanovića, pošto je odigrao 105. meč za nacionalni tim.

Selektor Stojković ima mnogo razloga za brigu, a već za četiri dana sledi nova provera "orlova" – u ponedeljak je na programu prijateljski meč na Kipru.

• 21. mar 2024 • 19:55

19:55

Kraj meča, Rusija je savladala Srbiju 4:0

Završen je meč, ubedljiva pobeda Rusije nad Srbijom - 4:0!

• 19:54

90+1' - Rusija ipak stiže do četvrtog gola!

Rusija u sudijskoj nadoknadi dolazi do četvrtog pogotka - Zakarjan je asistent, a Sergejev postiže debitantski gol za "zbornaju".

• 19:51

88' - Zakarjan postiže gol, ali je poništen zbog ofsajda

Zakarjan u finišu meča postiže i četvrti gol na meču za Rusiju, ali je isti poništen zbog ofsajda.

• 19:46

83' - Zakarjan pogađa prečku!

Strašan udarac Zakarjana sa više od 25 metara - lopta je zatresla prečku gola na kojem stoji Đorđe Petrović.

• 19:35

72' - Mirniji period igre, Rusija čuva prednost (3:0)

Gotovo ništa se ne dešava na terenu "VTB arene" u poslednjih 15-ak minuta, selektor Stojković na teren šalje Lazara Samardžića umesto Jovića.

• 19:20

57' - Još dve izmene u timu Srbije

Filip Kostić i Erhan Mašović su u igri umesto Zdjelara i Mladenović.

• 19:18

55' - Rusija vodi 3:0!

Aleksej Mirančuk je na poluvremenu ušao u igru, a samo 10 minuta kasnije postiže treći gol za Rusiju na utakmici.

• 19:08

46' - Nastavljen je meč, Piksi izvršio tri izmene

Selektor Srbije napravio je tri promene u poluvremenu - izašli su Tadić, Gaćinović i Živković, dok su u igri sada Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Srđan Mijailović.

• 18:53

Tadić izjednačio rekord Baneta Ivanovića

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić na meču protiv Rusije u Moskvi 105. put zaigrao je u dresu sa državnim grbom i izjednačio se na vrhu večne liste sa rekorderom Branislavom Ivanovićem.

• 18:52

Poluvreme u Moskvi, Rusija vodi protiv Srbije 2:0

Posle 45 minuta igre na "VTB areni" Rusija ima dva gola prednosti protiv Srbije, dok "orlovi" još od 21. minutu igraju sa igračem manje zbog isključenja Gajića.