Bajern i zvanično nokautiran, Borusija slavila u "Der klasikeru"

Nemački najveći fudbalski derbi, poznatiji kao "Der klasiker" pripao je ekipi Borusije Dortmund, koja je savladala u gostima Bajern Minhen sa 2:0
Bajern i zvanično nokautiran, Borusija slavila u "Der klasikeru"Getty © Alexander Hassenstein

Novi, možda i konačni "šamar" u trci za prvo mesto Bundeslige, Bajern je doživeo na najgori mogući način.

U istom danu kada je Leverkuzen napravio veliki preokret protiv Hofenhajma, Bavarci su pretrpeli bolan poraz u derbiju sa Borusijom Dortmund.

Već u desetom minutu su gosti stigli do vođstva i tako nagovestili "potop" Bajerna.

Brandt je asistirao, a strelac gola bio je Adejemi.

Rasplamsala se borba nakon tog gola, ali je prednost gostiju dugo stajala na semaforu.

Igrao se 83. minut, kada je Dortmund postigao pogodak koji je rešio pitanje pobednika.

Ale se ovoga puta našao u ulozi asistenta, dok je strelac bio Rajerson.

Pokušao je Bajern da se golom vrati u igru i učini završnicu zanimljivijom, ali do toga nije došlo.

Pogodak Kejna u 89. minutu je poništen zbog ofsajda, pa je na kraju ostalo 0:2.

Bajern se tako na drugom mestu na tabeli domaćeg šampionata, nalazi u poziciji da ima zaostatak od 13 bodova za pomenutim Leverkuzenom.

Sa druge strane, Borusija Dortmund je stigla do 53. boda i četvrtog mesta na tabeli, uz sedam bodova zaostatka za Bajernom, a tri za trećeplasiranim Štutgartom.