Lajović se spotakao na startu kvalifikacija za Monte Karlo

Dušan Lajović poražen je u prvom kolu kvalifikacija za Masters u Monte Karlu od Francuza Aleksandera Milera, u dva odigrana seta
Lajović se spotakao na startu kvalifikacija za Monte KarloGetty © Megan Briggs

Srpski teniser Dušan Lajović ekspresno je eliminisan sa turnira u Monte Karlu, pošto je za samo sat vremena ubedljivo izgubio od Aleksandera Milera.

Francuz je bio dominantan u prvom setu - posle početnih 2:2 napravio je dva uzastopna brejka i osvojio prvi set rezultatom 6:2.

Lajović je na startu drugog seta još jednom izgubio svoj servis gem, ali se vraio u igru, napravio brejk i izjednačio na 3:3.

Ipak, prelomni momenat bio je brejk koji je Miler napravio u osmom gemu, posle čega je sigurno odservirao za 6:3 i pobedu.

U poslednjem kolu kvalifikacija Miler će sutra od 11 časova igrati protiv Italijana Luke Nardija.