"Vučica" gospodari Rimom, savladan Lacio u gradskom derbiju

"Derbi dela kapitale", odnosno duel Rome i Lacija, završen je pobedom "vučice" rezultatom 1:0
"Vučica" gospodari Rimom, savladan Lacio u gradskom derbijuGetty © Anadolu

Dve ekipe sastale su se u okviru 31. kola italijanskog prvenstva.

Roma je nastavila svoj nepobedivi niz u Seriji A i povećala broj vezanih mečeva bez poraza na sedam.

Jedini pogodak viđen je u 42. minutu, kada je "arhitekta" bio Dibala, a strelac Mančini.

Uprkos brojnim uzbuđenjima na obe strane terena, rezultat se do kraja susreta nije menjao.

Tako je Roma zadržala peto mesto na tabeli sa 55 bodova, dva manje od Bolonje i pet više od Atalante.

Lacio je ostao na sedmom mestu, sa 46 bodova.

U drugom subotnjem meču u italijanskom prvenstvu, Milan je bio veoma ubedljiv protiv Lećea.

"Rosoneri" su slavili rezultatom 3:0, a strelci su bili Pulišić i Žiru u prvom, a Leao u drugom poluvremenu.

Piolijevi momci su došli do nove pobede i 68. boda, čime zauzimaju drugo mesto na tabeli, sa 11 bodova manje od gradskog rivala i lidera - Intera.