Novak ubedljivo savladao Safijulina i uspešno počeo sezonu na šljaci

Novak Đoković savladao je Rusa Romana Safijulina 6:1, 6:2 i na ubedljiv način započeo nastup na mastersu u Monte Karlu
Novak ubedljivo savladao Safijulina i uspešno počeo sezonu na šljaciGetty © Julian Finney

Ukoliko je postojala bojazan koliko je Novak spreman za sezonu na šljaci, meč protiv Romana Safijulina dao je odgovor - Đoković je bio ubedljiv i trijumfom u dva seta počeo turnir u Monte Karlu.

Najbolji teniser sveta nije igrao gotovo mesec dana, od eliminacije u trećem kolu mastersa u Indijan Velsu, ali na "svom terenu", u Monte Karlu, nije imao nikakvih problema sa ruskim teniserom.

Novak je u svakom servis gemu protivnika imao brejk prilike, a iskoristio je pet za ubedljiv trijumf - 6:1, 6:2.

Meč je trajao samo 69 minuta, a Đoković je dobio i drugi međusobni duel protiv ruskog tenisera.

Prvi put u Novakovoj loži sedeo je Nenad Zimonjić, koji će sarađivati sa najboljim teniserom svih vremena tokom turnira u Kneževini, koji je Đoković osvajao dva puta u karijeri - 2013. i 2015. godine.

Srpski as će u trećem kolu, u četvrtak, igrati protiv pobednika duela između Artura Fisa i Lorenca Musetija, koji je na programu kasnije večeras.

• 9. apr 2024 • 17:31

17:31

Kraj meča, 6:1, 6:2

Novim brejkom, Novak dobija drugi set 6:2 i lako i ubedljivo plasirao se u treće kolo mastersa u Monte Karlu.

• 17:24

Novak vodi 6:1, 4:2

Novak je sada imao tri vezane brejki lopte, pa zatim još jednu, ali Safijulin uspeva da osvoji i drugi gem u drugom setu.

• 17:13

Brejk za Đokovića - 6:1, 3:1

Pritiska Novak svaki Safijulinov servis gem od početka meča i pravi četvrti brejk u duelu - vodi 3:1 u drugom setu.

• 17:05

Izjednačeno u drugom setu - 6:1, 1:1

Novak je osvojio svoj servis gem na startu drugog dela, a onda imao priliku da nastavi sa brejkovima. Ipak, Safijulin uspeva da osvoji svoj servis gem za izjednačenje 1:1.

• 16:53

Novak osvaja prvi set 6:1!

Još jednim brejkom, trećim u prvom setu, Novak dolazi do prvog seta protiv Safijulina - 6:1!

• 16:50

Zimonjić u Novakovom boksu

U Novakovom boksu, osim standardne ekipe, sedi i Nenad Zimonjić, prvi put otkako je počeo da sarađuje sa najboljim teniserom sveta.

• 16:47

Safijulin dolazi do prvog gema, Novak vodi 4:1 u prvom setu

Imao je Novak još jednom priliku da oduzme servis protivniku, ali Safijulin dolazi do prvog germa na meču.

Novak vodi 4:1 u prvom setu i u narednom gemu će servirati.

• 16:33

Novi brejk za Đokovića za 3:0 u prvom setu

Novak sigurnom igrom osvaja svoj prvi servis gem na meču, a onda koristi četvrtu brejk loptu i dolazi do ubedljivih 3:0 na početku meča.

• 16:23

Brejk za Novaka na startu meča - 1:0 u prvom setu!

Već u prvom gemu duela Đoković oduzima servis protivniku i dolazi do rane prednosti.