Veče sjajnih golova, preokreta i remija u Madridu i Londonu

Završeni su prvi mečevi četvrtfinala Lige šampiona. Real Madrid i Mančester siti odigrali su nerešeno 3:3, dok su Arsenal i Bajern remizirali 2:2
Veče sjajnih golova, preokreta i remija u Madridu i LondonuGetty © Chris Brunskill/Fantasista

Dve spektakularne utakmice odigrane su u Madridu i Londonu u četvrtfinalu Lige šampiona.

Veče sjajnih golova, preokreta, ali i remija, viđeno je u duelima Reala i Sitija, kao i Arsenala i Bajerna.

Real Madrid i Mančester siti ponovo su priredili pravi "klasik".

Već u drugom minutu viđen je neočekivani pogodak, koji je nagovestio zanimljiv zaplet.

Bernardo Silva je uhvatio "na spavanju" čitavu odbranu Reala, na čelu sa golmanom Lunjinom.

Silva je iz prekida poslao nisku i oštru loptu, koja je završila u mreži domaćih.

Usledio je preokret Reala i dva gola u dva minuta razmaka.

Igrao se 12. minut kada je Kamavinga šutirao sa distance, a lopta je zakačila Dijaša i prevarila golmana Ortegu.

Dva minuta kasnije, fantastičan trk Vinisijusa i ponovo blok Sitija koji vara njihovog golmana i šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dela meča, se rezultat nije menjao, pa je Real na pauzu odneo prednost od 2:1.

Usledio je novi preokret u drugom poluvremenu, ovoga puta u režiji gostiju iz Mančestera.

U pet minuta razmaka, Siti je postigao dva spektakularna gola.

Prvi je delo Fodena u 66. minutu, kada je levom nogom "zakucao" loptu u rašlje gola Reala.

Igrao se 71. minut kada je Griliš dodao loptu do Gvardiola, a Hrvat sjajnim udarcem sa distance, postigao novi gol gostiju, koji su stigli do prednosti od 3:2.

Da "magičnim" golovima tu ne bude kraj, postarao se Valverde, koji je u 79. minutu iskoristio dobar pas Vinisijusa i iz voleja postigao efektan pogodak.

Meč je završen rezultatom 3:3, pa će polufinalnista biti odlučen nakon revanša, koji je na programu naredne srede.

I u drugom meču videli smo spektakl, a Arsenal i Bajern odigrali su nerešeno 2:2.

Bavarci su došli u London sa željom da ne izgube, ali su već u 12. minutu domaći poveli preko Sake.

Ipak, Bajern dolazi do preokreta do poluvremena.

Prvo je Gnabri iskoristio grešku odbrane Arsenala, a onda je Saliba oborio Sanea, a Kejn bio precizan sa 11 metara.

"Tobdžije" su u nastavku ipak uspele da izbegnu poraz, a konačan rezultat postavio je Trosard u 76. minutu.

Iako nije bilo više golova, bilo je uzbuđenja - Koman je u finišu meča pogodio stativu gola koji čuva Raja, a u poslednjim sekundama meča sudija Niberg je propustio da dosudi penal za Arsenal, pošto je oprostio Nojerov faul na Saki.

Revanš mečevi na programu su za osam dana, naredne srede.

• 9. apr 2024 • 22:55

22:55

Gotovo je i u Madridu, Real - Siti 3:3

Završen je meč na "Santijago Bernabeu", na kojem je viđeno šest golova.

Real Madrid - Mančester siti 3:3.

• 22:54

Završen je meč u Londonu, remi Arsenala i Bajerna

Iako je Arsenal tražio penal u poslednjem momentu meča, do toga nije došlo.

Tako je utakmica u Londonu između Arsenala i Bajerna završena nerešenim rezultatom - 2:2.

• 22:40

79' - GOL! Real izjednačuje na 3:3, golčina Valverdea

Vinisijus je centrirao sa leve strane, lopta je došla do Valverdea, koji je savršenim volej udarcem šalje u "malu mrežu" i donosi izjednačenje.

Real - Siti 3:3.

• 22:33

76' - GOL! Arsenal dolazi do izjednačenja, Trosar je strelac

Fantastično je Žezus izbacio trojicu defanzivaca Bajerna, a potom odložio loptu za Trosara, koji preciznim udarcem postiže pogodak za 2:2.

• 22:31

71' - GOL! Siti preokreće na 3:2, Gvardiol postiže pogodak

Kakva "ludnica" u Madridu! Siti je preokrenuo na 3:2.

Nakon sjajnog gola Fodena, veoma efektan pogodak postigao je i Gvardiol.

• 22:26

66' - GOL! Foden "zakucava" loptu za 2:2

Fantastično je Foden primio loptu, namestio se za udarac i "zakucao" loptu u mrežu Reala.

Siti je izjednačio u Madridu na 2:2.

• 22:17

57' - Real preti u drugom poluvremenu

U dva navrata su Madriđani bili u izglednim situacijama na protivničkoj polovini.

Jednom je šut Belingema otišao pored gola, dok je u drugom navratu Vinisijus šutirao preko gola Ortege.

• 22:03

46' - Nastavljeni su susreti

Počelo je drugo poluvreme na mečevima u Londonu i Madridu...

• 21:47

Poluvreme: Real i Bajern vode

Nakon prvih 45 minuta, viđeni su preokreti u Madridu i Londonu:

Real Madrid - Mančester siti 2:1

Arsenal - Bajern Minhen 1:2

• 21:32

32' - GOL! Bajern preokreće i vodi sa 2:1 u Londonu

Nemilosrdan je bio Kejn, koji donosi Bavarcima preokret i vođstvo protiv Arsenala od 2:1.