Rajković umalo zaustavio Real, minimalnu pobedu upisala i Barsa

Fudbaleri Reala savladali su kao gosti Majorku 1:0 u 31. kolu La Lige, dok je Barselona istim rezultatom trijumfovala u Kadizu
Rajković umalo zaustavio Real, minimalnu pobedu upisala i BarsaGetty © Cristian Trujillo/Quality Sport Images

Real je posle 31. kola zadržao osam bodova prednosti u odnosu na najvećeg konkrenta, a ekipa Karla Ančelotija teškom mukom stigla je do pobede na Balearskim ostrvima.

Strelac jedinog gola protiv Majorke bio je Orelijen Čuameni u 48. minutu.

Real je bio bolji rival, ali je odličnu partiju pružio golman reprezentacije Srbije Predrag Rajković, koji je upisao čak osam odbrana.

"Kraljevski" klub i dalje drži prvo mesto na tabeli španskog šampionata, a Barselona je još jednom prišla na osam bodova minusa zahvaljujući trijumfu u Kadizu.

Strelac jedinog gola na "Novoj Mirandilji" bio je Portugalac Žoao Feliks u 37. minutu utakmice.

U prvom meču dana, Atletiko je u Madridu bio bolji od Đirone 3:1, iako su gosti iz Katalonije poveli preko Dovbika u 4. minutu.

Grizman i Morata su do poluvremena okrenuli na stranu "jorgandžija", da bi Francuz u 50. minutu postavio konačan rezultat.

Đirona je i dalje treća na tabeli, ali je ekipa Dijega Simeonea prišla na samo četiri boda zaostatka.