Fudbaleri PSŽ-a uspeli su da savladaju Barselonu u gostima sa 3:1 i tako sa ukupnih 5:4 eliminišu katalonski klub u četvrtfinalu Lige šampiona. Plasman u polufinale obezbedila je i ekipa Borusije Dortmund, koja je nakon preokreta izbacila Atletiko, takođe sa 5:4
PSŽ kaznio greške i ugasio Barsinu "bajku", Dortmund neverovatnim preokretom izbacio AtletikoGetty © NurPhoto

Neverovatne utakmice viđene su u Barseloni i Dortmundu u revanšima četvrtfinala Lige šampiona.

U oba susreta viđene su goleade, pregršt uzbuđenja i preokreta.

Barselonina bajka u Ligi šampiona ove sezone, završena je na neslavan način.

Sve je imala "Blaugrana" u svojim nogama, ali je PSŽ bio strpljiv i skupo naplatio sve greške.

Ćavijev tim je iz Pariza poneo prednost od 3:2 i potom prvi poveo na svom stadionu.

U 12. minutu Jamal je bio asistent, a ponovo strelac za Barsu bio je Rafinja.

Taman kad se mislilo da je francuski gost u "nokdaunu", usledio je momenat koji je verovatno preokrenuo čitav dvomeč.

Arauho je oborio Barkolu, koji je išao sam na golmana domaćina, a sudija Kovač je štoperu Barse pokazao crveni karton.

Od tog momenta, PSŽ se probudio i gol domaćina je visio o koncu.

Igrao se 40. minut kada je Barkola ubacio loptu ka Mbapu, ona je došla do Dembelea, koji je iz prve šalje u „rašlje“ gola svog bivšeg tima.

Minut 54. igrao se kada je viđen preokret PSŽ-a.

Loše je Barselona branila korner, lopta je stigla do Vitinje, koji je imao vremena da se namesti i uputi veoma precizan udarac, koji je matirao golmana domaćina.

Iz minuta u minut, Barsa je ulazila u sve veće probleme, pošto je dva minuta nakon primljenog gola, Ćavi dobio crveni karton zbog burne reakcije na sudijsku odluku.

Već u 61. minutu, PSŽ je napravio potpuni preokret u dvomeču.

Kanselo je oborio Mbapea u svom šesnaestercu, a arbitar Kovač je pokazao na penal.

Nemilosrdan sa bele tačke bio je Mbape, koji je PSŽ-u doneo prednost od 3:1 u ovom meču, a 5:4 u ukupnom rezultatu.

PSŽ je do kraja meča sačuvao prednost, odoleo naletima Barselone, a potom još jednim golom rešio pitanje pobednika dvomeča.

Mbape se našao na pravom mestu i rutinski poslao loptu u mrežu.

PSŽ je tako sa 6:4 izborio plasman u polufinale.

Tamo će se sastati sa ekipom Borusije Dortmund, koja je nakon neverovatnog preokreta eliminisala Atletiko Madrid.

Poput Barselone, Atletiko ima za čime da žali, pošto je prosuo prednost iz prve utakmice.

Borusija je sjajno ušla u meč i u prvom poluvremenu stigla do vođstva od 2:0.

Brandt je u 34. minutu doneo Nemcima prednost, a Matsen je u 39. već povisio na 2:0 u doneo preokret u ukupnom rezultatu.

Drugo poluvreme donelo je neočekivani rasplet.

U 49. minutu je Humels postigao autogol, a u 64. minutu je bilo 2:2.

Korea je doneo izjednačenje na gostujućem terenu, a preokret i vođstvo svom timu u dvomeču.

Poslednjih 25 minuta susreta doneli su neočekivani rasplet.

U razmaku od tri minuta, Dortmund je postigao dva gola za potpuni haos i "ludnicu".

Filkrug je u 71. minutu pogodio za 3:2, a samo dva minuta kasnije je Sabicer zatresao mrežu gostiju za neverovatnih 4:2, a 5:4 za Borusiju u ukupnom rezultatu.

Rezultat se do kraja meča nije menjao, pa je Borusija Dortmund eliminisala Atletiko i izborila plasman u polufinale i dvomeč sa PSŽ-om.

• 16. apr 2024 • 22:57

22:57

PSŽ i Borusija idu u polufinale!

Parižani su eliminisali Barselonu sa 6:4, savladavši Katalonce u gostima sa 4:1.

Borusija je napravila neverovatan preokret i izbacila Atletiko Madrid.

U Dortmundu je bilo 4:2, pa je nemački tim prošao sa ukupnih 5:4.

• 22:52

89' - GOL! Mbape stavlja tačku na meč

Napadala je Barsa, ali je na drugoj strani viđen gol koji rešava dvomeč PSŽ-a i Barselone.

Nije domaćin uspeo da očisti opasnost ispred svog gola, lopta je stigla do Mbapea, koji postiže novi gol, kojim PSŽ stiče prednost od 4:1 na Monžuiku, a 6:4 u dvomeču.

• 22:33

74' - GOL! "Ludnica" u Dortmundu, novi gol Borusije

Samo dva gola u razmaku od tri minuta postigao je domaćin.

Borusija vodi 4:2 u Dortmundu, strelac ovoga puta bio je Sabicer.

Nemci imaju prednost od 5:4 u dvomeču.

• 22:32

71' - GOL! Borusija trese mrežu gostiju

Filkrug je strelac za domaćina, koji vodi 3:2 na svom terenu, pa je sada nerešeno u dvomeču - 4:4.

• 22:25

64' - GOL! Atletiko pogađa još jednom u Dortmundu

Anhel Korea je strelac za Madriđane, koji u Nemačkoj stižu do 2:2.

Ukupan rezultat dvomeča sa Borusijom je sada 4:3 u korist Atletika.

• 22:23

61' - GOL! PSŽ potpuno preokreće

Kilijan Mbape bio je nemilosrdan sa bele tačke. PSŽ dolazi do prednosti od 3:1 u Barseloni, a 5:4 u dvomeču.

• 22:21

59' - Penal za PSŽ

Kanselo je startovao u svom šesnaestercu u duelu sa Dembeleom.

Sudija Kovač je odmah pokazao na belu tačku.

• 22:18

56' - Barselona ostaje i bez trenera, crveni karton za Ćavija

Trener Barselone je dobio crveni karton jer je burno reagovao na odluku da se dosudi faul njegovoj ekipi na sredini terena.

Barselonu će u nastavku meča voditi njegov brat Oskar Ernadnez.

• 22:17

54' - GOL! PSŽ preokreće u Barseloni, nerešeno je u dvomeču

Isuviše prostora ostavili su fudbaleri Barselone vezisti rivala.

Vitinja je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, namestio se i matirao golmana domaćih.

PSŽ vodi 2:1, čime je izjednačio u ukupnom rezultatu na 4:4.

• 22:12

49' - GOL! Atletiko smanjuje na 2:1

Autogol je postigao Mats Humels, čime Atletiko stiže do smanjenja od 2:1 u Dortmundu, a izjednačenja od 2:2 u ukupnom rezultatu.