U polufinalu Lige konferencije igraće i Aston Vila i Fjorentina
"Viola" i Vila u polufinalu Lige konferencije, Martinez dodatno razbesneo FrancuzeGetty © Mustafa Yalcin/Anadolu

Aston Vila je došla do polufinalanajtežim putem.

U prvom meču u Engleskoj je pobedila Lil sa 2:1, a sada je francuski klub vodio 2:0 do same završnice.

Jusuf Jazići je doneo prednost domaćinu u 15. minutu, a na 2:0 je povisio Andre u 67. minutu.

Gosti iz Birmingema su uspeli da izbore produžetke, pošto je u 87. minutu mrežu zatresao Meti Keš.

Golman gostiju, Emilijano Martinez, bio je čitav meč na meti uvreda navijača (zbog finala Svetskog prvenstva u kojem je Argentina pobedila Francusku).

Martinez je dočekao vreme za "osvetu", pošto je odbranio dva penala i doneo Vili polufinale.

U polufinalu će igrati i Fjorentina koja se pošteno namučila protiv Viktorije iz Plzenja.

U prvom meču nije bilo golova, a nije ni u Firenci, iako je domaćin imao igrača više od 66. minuta.

Ipak, u produžecima je Fjorentina uspela da dođe do trijumfa, pošto su pogađali Gonzales i Biragi.