Bajern vezuje pobede, deklasiran Union Berlin

Fudbaleri Bajerna savladali su u Berlinu ekipu Uniona sa 5:1 u meču 30. kola Bundeslige
Bajern vezuje pobede, deklasiran Union BerlinGetty © Maja Hitij

Iako su ostali bez matematičkih šansi za prvim mestom na tabeli, fudbaleri Bajerna pokazali su odličnu partiju protiv Union Berlina.

Pitanje pobednika bilo je rešeno u finišu prvog poluvremena, kada je gost postigao dva gola.

Prvo je Kimih u 29. minutu doneo Bavarcima prednost, da bi u nadoknadi prvog dela Bajern postigao i drugi gol.

Bilo je to delo Kejna iz slobodnog udarca.

Nije tim iz Minhena spuštao tempo u drugom poluvremenu, pošto je postigao još tri gola.

Strelci su bili Miler u 53, Tel u 62. i ponovo Miler u 66. minutu meča.

"Počasni" pogodak za domaći tim, postigao je Vertesen u 91. minutu.

Tim Tomasa Tuhela je upisao pobedu i 66. bod, što je tri više od trećeplasiranog Štutgarta.

Bajern je ostao bez šansi za titulu, pošto je Leverkuzen prvi sa 13 bodova više i mečom manje od tima iz Minhena.

Union Berlin ostaje na 14. mestu sa 29 bodova, samo tri više od timova iz zone ispadanja.