Košarkaši Njujork niksa savladali su ekipu Filadelfija seventisiksersa sa 104:101 u drugom meču prve runde plej-of serije Istočne konferencije
Embid promašio za produžetak, Niksi nakon neverovatnog preokreta do druge pobedeGetty © Sarah Stier

Džoel Embid i Filadelfija nalaze se u problemu, pošto nakon dve utakmice u seriji sa Niksima, imaju isto toliko poraza.

Još jednom je ekipa iz "velike jabuke" pokazala karakter i veću želju za pobedom.

Gosti su vodili nakon 12 minuta sa sedam razlike, ali su Niksi u drugoj i trećoj četvrtini potpuno preokrenuli u svoju korist.

U "Medison skver gardenu", poslednja četvrtina bila je prva košarkaška predstava, koju su bolje odigrali domaći.

Nerešeno je bilo na tri minuta do kraja, a delovalo je da će Filadelfija stići do trijumfa, pošto je vodila 101:96 na 30 sekundi do kraja susreta.

Potom su Niksi uspeli da pogode veoma bitne šuteve na jednoj, a odličnom odbranom privedu meč na drugoj strani.

Cela prva petorka tima iz Njujorka je ubacila dvocifren broj poena.

Branson je postigao 24, Hart 21, Divićenco 19, Hartenštajn 13 i Anunobi 10 poena.

Kod gostiju, daleko najefikasniji bio je dvojac Tajris Meksi - Džoel Embid.

Aktuelni MVP je imao učinak 34 poena, 10 skokova i šest asistencija, dok je Meksi ubacio 35 poena, podelio 10 asistencija i uhvatio devet skokova.

Problem Filadelfije bio je taj što je dvocifren broj poena ubacio još samo Heris, koji je meč završio sa 10 pogodaka.

Niksi su odbranili prednost domaćeg terena i sa 2-0 seriju sele u Filadelfiju.

Identičan ishod je viđen i u seriji Klivlenda i Orlanda, pošto su momci iz Ohaja slavili sa 96:86 u drugom meču.

Mičel je predvodio strelce pobedničkog tima sa 23 poena, Mobli je ubacio 17, a Alen imao učinak od 16 poena i 20 skokova.

Najefikasniji u Orlandu su bili Bankero sa 21 i Vagner sa 18 poena.