Vojvodina u 91. minutu do finala Kupa - Kragujevac tuguje zbog Koraća

Novosađani su prethodne tri sezone bili zaustavljani u polufinalu, ali ovog puta su uspeli da ostvare veliku pobedu i obezbede novu borbu za trofej
Vojvodina u 91. minutu do finala Kupa - Kragujevac tuguje zbog Koraća© TV Arenasport / screenshot

Fudbaleri Vojvodine prvi su finalisti Kupa Srbije za sezonu 2023/24, pošto su u Kragujevcu savladali domaći Radnički 1923 rezultatom 1:0.

Vojvodina je do pobede stigla na najdramatičniji mogući način, pogotkom Seida Koraća u 91. minutu.

Reprezentativac Luksemburga je u nadoknadi vremena uspeo da zatrese mrežu domaćina, koji su želeli da na svom "Čika Dači" stignu do prvog finala nacionalng kupa u istoriji kluba.

Ipak, Vojvodina se u tome isprečila, pokazavši da u ovom takmičenju ume da beleži odlične rezultate.

Novosađani su Kup Srbije osvojili 2014. i 2020. godine, dok su u prethodne tri sezone stizali do polufinala. Sada će se boriti za trofej 23. maja, najverovatnije na stadionu "Lagator" u Loznici.