Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Štutgarta odigrali su nerešeno 2:2 u meču 31. kola Bundeslige
Momci koji odbijaju da izgube - Leverkuzen u nadoknadi vremena nastavio neverovatan nizGetty © Leon Kuegeler

Da tim Ćabija Alonsa odbija da bude poražen ove sezone, potvrđeno je i nakon duela sa Štutgartom.

Delovalo je da će napokon Leverkuzen biti savladan i to na njihovom terenu, ali usledio je još jedan gol u samoj završnici, nešto što im polazi za nogom čitave sezone.

Nastavljen je nepobedivi niz, tačnije produžen na čak 46 mečeva u svim takmičenjima.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u razmaku od 10 minuta u drugom, gosti su postigli dva.

Funrih je u 47. minutu doneo Štutgartu prednost, a u 57. je Undav povisio na 0:2.

Četiri minuta kasnije, Leverkuzen je pokazao znake života, pošto je Adli smanjio na 2:1.

Andrič je u šestom minutu nadoknade postigao gol koji je postavio konačnih 2:2.

Leverkuzen je već ranije obezbedio titulu u Bundesligi, prvu u istoriji kluba.

Štutgart je osvojio bitan bod, pošto sada zauzima treće mesto na tabeli, sa 64 boda, dva više od Lajpciga i sedam više od Borusije.