"Tobdžije" nepogrešive, ubedljiva pobeda za prvo mesto

Fudbaleri Arsenala savladali su ekipu Bornmuta sa 3:0 u meču 36. kola Premijer lige
"Tobdžije" nepogrešive, ubedljiva pobeda za prvo mestoGetty © Ryan Pierse

Izabranici Mikela Artete rešeni su da urade sve što je u njihovim rukama i nogama u borbi za titulu Premijer lige.

Potvrda toga stigla je u meču sa Bornmutom, koji su ubedljivo savladali sa 3:0.

Možda i ključni momenat meča dogodio se u samom finišu prvog poluvremena.

Gosti su uspevali da pruže veoma solidan otpor, ali su skrivili jedanaesterac, koji je u 45. minutu u gol pretvorio Saka.

To je u velikoj meri olakšalo posao domaćima, pa je Arsenal u nastavku postigao još dva gola.

U 70. minutu je Trosar bio strelac, na asistenciju Rajsa, a potom se engleski vezista i sam našao na listi strelaca.

Bilo je to u sedmom minutu nadoknade, posle asistencije Žezusa, čime je postavljen konačan rezultat.

"Tobdžije" se nalaze na prvom mestu na tabeli, sa četiri boda više od Mančester sitija, koji ima dva meča manje.

Bornmut je ostao na 10. mestu na tabeli, sa 48 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Arsenal će igrati protiv Mančester junajteda u gostima, dok će Bornmut ugostiti Brentford.