Spartak bolji od niškog Radničkog, Javor u nadoknadi savladao Radnik

Fudbaleri Spartaka su u Subotici savladali niški Radnički rezultatom 3:1, dok je Javor kao gost pobedio Radnik sa 1:0 u mečevima četvrtog kola plej-auta Superlige Srbije

Spartak je sve dileme oko pobednika rešio u prvom poluvremenu.

U trećem minutu Mihaulo Bogićević je bio asistent, a Andrej Todorovski strelac.

Stefan Tomović je u 27. minutu postigao gol na dodavanje Ognjena Mudrinskog, da bi u nadoknadi prvog dela igre bio asistent, a Jovan Lukić strelac.

Poraz gostiju ublažio je Stefan Vukić golom u 72. minutu posle asistencije Aleksandra Vojnovića.

Spartak je deseti sa 42 boda, a Radnički poziciju ispod sa 40.

Javor je do izuzetno važne pobede na gostovanju Radniku stigao autogolom Mateje Stojanovića u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Javor sada ima 35 bodova i nalazi se na 13. mestu koje vodi u doigravanje za opstanak.

Radnik je poslednji sa 17 bodova.

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su IMT u Beogradu rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je već u devetom minutu, Nikola Karaklajić je bio strelac, a Rafael Floro asistent.

IMT je mogao do izjednačenja u finišu, ali je u 84. minutu Miloš Luković loše izveo penal.

Novi Pazar je prvi na tabeli plej-auta sa 45 bodova.

IMT tri kola pre kraja ima 37 bodova i 12. je na tabeli, sa tri boda više od Voždovca koji je 13. sa 34 boda, ali ima i utakmicu manje.

U plej-aut za opstanak će 13. i 14. klub, dok će 15. i 16. direktno ispasti u Prvu ligu Srbije.

Poslednjeplasirani Radnik je već ispao iz lige.