Real za dva minuta sa ivice ambisa do finala Lige šampiona

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu Bajern sa 2:1, čime su izborili plasman u finale Lige šammpiona
Real za dva minuta sa ivice ambisa do finala Lige šampionaGetty © David Ramos

Te 2013. godine smo poslednji put gledali nemačko finale Lige šampiona, pošto su se na londonskom "Vembliju" sastali Borusija iz Dortmunda i minhenski Bajern.

Delovalo je da će se istorija ponoviti, svega nekoliko minuta nas je delilo od identičnog scenarija, ali je prste umešao – Real.

Neverovatan i šokantan evropski klasik odigrali su Real i Bajern u Madridu.

Real je napadao, stvarao šanse, a Manuel Nojer je odbranio sve što je mogao.

I kada se činilo da gol gostiju "visi u vazduhu", hladan tuš za publiku u belom na tribinama.

Alfonzo Dejvis je probio po levom boku, zalomio u desnu stranu, a onda strahovito šutirao za prednost Bavaraca.

Već u narednom minutu Real je zatresao mrežu.

Posle velike gužve u kaznenom prostoru, lopta je završila u golu, ali je VAR intervenisao i poništio gol zbog prekršaja koji je napravio Načo nad Kimihom.

Real je bezuspešno napadao sve do same završnice, kada im je pomogao, do tog trenutka, heroj gostiju, Manuel Nojer.

Igrao se 88. minut, kada je Nojer ispustio loptu posle udarca Vinisijusa, natrčao je Ančelotijev "džoker" Hoselu i doneo izjednačenje.

Proključao je stadion u Madridu, a vrhunac je dostignut u 90. minutu.

Neodlučna reakcija odbrane gostiju, lopta je došla do Hoselua, a ovaj postigao drugi gol na meču.

Ipak, gol je poništen zbog ofsajda, ali je Šimon Marčinjak dobio informaciju iz VAR sobe da se situacija proverava.

Poljak je pokazao na centar, a atmosfera u prestonici Španije se promenila u sekundi.

Bajern je napadao do kraja meča, ali nije uspeo da ugrozi gol domaćih.

U velikom finalu, na Vembliju“ sastaju se Dortmund i Real 1. juna.

• 8. maj 2024 • 23:01

23:01

Kraj meča!

Real je izborio plasman u svoje 18. finale Lige šampiona.

• 22:49

90' GOL! Real je na pragu finala

Posle provere, Marčinjak je pokazao na centar.

• 22:47

90' GOL! Ipak ne... Čeka se VAR

Hoselu je još jednom uspeo još jednom da smesti loptu u mrežu, ali je bio ofsajd.

Čeka se VAR...

• 22:45

88' GOL! Real je izjednačio

Manuel Nojer je blistao na ovom meču, sve do 88. minuta.

Ispustio je loptu posle udarca Vinisijusa, Hoselu je bio najbliži i donosi Realu izjednačenje.

• 22:30

71' Nema gola!

Poništio je gol Marčinjak zbog faula Nača.

• 22:28

71' GOL! Ipak se čeka odluka VAR-a...

Real je konačno zatresao mrežu Bajerna.

Posle velike gužve nakon kornera, lopta je završila u mreži, ali je Načo oborio Kimiha.

Marčinjak će pogledati snimak.

• 22:24

68' GOL! Bajern vodi

Kakav "hladan tuš" za Madriđane!

U trenucima dok je Bajernu "visio gol u vazduhu", Bavarci dolaze do gola.

Dejvis je probio po levom boku, zalomio ka sredini a onda strahovito šutirao i zatresao mrežu.

• 22:15

59' Odlična odbrana Nojera

Šutirao je Rodrigo iz slobodnjaka, prilično dobro preko živog zida, ali je Nojer još jednom sačuvao mrežu.

• 22:12

56' Nnajboljlju šansu na meču propušta Rodrigo

Vinisijus je probio, proigrao Rodriga, a milimetri su delili Real od vođstva, pošto je lopta prošla tik uz stativu.

• 22:10

54' Kejn je zapretio

Hari Kejn je precizno šutirao, ali nedovoljno jako.