Luka Jović je heroj Fjorentine - srušio Torino za polufinale Kupa Italije

"Ljubičasti" iz Firence su uspeli da se plasiraju u završnicu nacionalnog kupa
Luka Jović je heroj Fjorentine - srušio Torino za polufinale Kupa ItalijeGetty © Gabriele Maltinti / Stringer

Fudbaleri Fjorentine plasirali su se u polufinale Kupa Italije pošto su na svom "Artemio Frankiju" savladali Torino 2:1, a junak te utakmice bio je reprezentativac Srbije Luka Jović.

Nekadašnji napadač Real Madrida bio je strelac prvog pogotka na meču, kada je u 65. minutu doneo vođstvo "violi".

Jović je počeo utakmicu kao prvi napadač tima, ali u prvih sat vremena nije bilo golova. U 62. minutu, u redovima Torina na terenu se našao drugi srpski igrač, Ivan Ilić, koji je tom prilikom debitovao za "bikove" nakon transfera iz Verone.

Ipak, on nije doneo sreću svog tima, pošto je samo tri minuta kasnije Jović zatresao mrežu. On je to uspeo nakon odličnog udarca glavom i to na asistenciju trećeg srpskog igrača na terenu, levog beka Alekse Terzića.

Džonatan Ikone je u 90. minutu duplirao prednost Fjorentine, da bi Jan Karamo u trećem minutu nadoknade samo uspeo da postigne utešni pogodak za Torino.

Fjorentina će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Rome i Kremonezea. U drugom polufinalu već je ekipa Intera, koja će za mesto u finalu igrati protiv boljeg iz meča Lacio - Juventus.