Velšani šokirali "Poljud" u nadoknadi vremena

Drugog dana kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine Velšani su šokirali Hrvatsku na "Poljudu" i ukrali joj bod
Velšani šokirali "Poljud" u nadoknadi vremena© Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

U nadoknadi vremena, tačnije u 93. minutu, Nejtan Broudhed je iskoristio lošu postavku odbrane domaćina i na drugoj stativi ubacio loptu u mrežu za 1:1.

"Vatreni" jesu konstantno napadali protiv Velsa, ali nisu blistali kako umeju.

Ipak, došli su do vođstva preko Andreja Kramarića, koji je u 28. minutu pronašao put do mreže.

I kada se činilo da će izabranici Zlatka Dalića uspešno započeti nove kvalifikacije, Vels je na već opisan način došao do velikog boda.

Tako su ove dve selekcije na deobi druge pozicije u grupi D, iza prvoplasirane Turske koja je slavila u Jermeniji sa 2:1.

U grupi A, Španija nije imala problema protiv oslabljene Norveške,  za koju nije igrao Erling Braut Holand.

"Furija" je, u skladu sa svojim nadimkom, iz Malage ispratila Norvežane sa tri gola u mreži (3:0).

Dani Olmo doneo je prednost domaćinu, dok je u finišu Hoselu sa dva brza gola kompletirao nokaut.

Španci su lideri grupe ispred Škotske, koja je istim rezultatom pobedila Kipar.

Rumunija nije imala nikakvih problema u Moldaviji i trijumfovala je rezultatom 2:0.

Rumune je do prednosti doveo Denis Man u prvom, dok je pobedu u drugom poluvremenu overio drugi Denis – Alibec.

Ekipa Edvarda Jordaneskua sada je izjednačena sa Švajcarskom, koja je u prvom terminu deklasirala Belorusiju u Novom Sadu – 5:0.