Zvezda u nadoknadi srušila Vojvodinu, Kangva heroj

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Vojvodine sa 2:1 u derbi meču 35. kola Superlige Srbije
Zvezda u nadoknadi srušila Vojvodinu, Kangva heroj© ATA Images

Uzbudljiv meč na stadionu "Rajko Mitić" odigrali su beogradski i novosadski crveno-beli.

Igralo se u sjajnom ritmu, obe ekipe bile su željne fudbala, nadigravanja i davanja gola više, što je rezultovalo sadržajnim mečom.

Do poslednjeg minuta susreta, delovalo je da će rezutlat biti nerešen, ali je Zvezda uspela da slavi golom u nadoknadi meča.

Već u devetom minutu je domaćin stigao do vođstva, kada je Bukari pogodio mrežu rivala.

Prednost Zvezde od 1:0 na snazi je bila sve do 57. minuta, kada je Baraj sa prvim, i ispostaviće se poslednjim kontaktom na meču, glavom poslao loptu iza golmana Borjana.

Baraj se povredio prilikom pogotka, pa je morao da napusti teren.

Potpuno otvorena završnica igrala se u Beogradu, a obe ekipe imale su pregršt šansi.

Zvezda je češće i intenzivnije napadala, ali je odbrana gostiju, na čelu sa golmanom Carevićem, dugo odolevala.

Kada je delovalo da će se bodovi podeliti, na scenu je stupio Kangva, koji je udarcem izvan šesnaesterca, uspeo da matira golmana gostiju i svom timu donese pobedu i sva tri boda.

Tim Miloša Milojevića je šest kola pre kraja obezbedio titulu u domaćem prvenstvu, pa je nova pobeda donela prestiž i tri boda, što je ukupno 95 za Zvezdu ove sezone.

Vojvodina drugim porazom zaredom, ostaje na 61 bodu, što je tri manje od četvrtoplasiranog Partizana.