Krah Bajerna protiv Lajpciga, Borusija može da mu "preotme" titulu

Veliku priliku ima Borusija iz Dortmunda da konačno prekine desetogodišnju dominaciju najvećeg rivala
Krah Bajerna protiv Lajpciga, Borusija može da mu "preotme" tituluGetty © Matthias Hangst

Fudbaleri Lajpciga napravili su veliki preokret i pobedili Bajern u Minhenu 3:1 u derbiju Bundeslige, čime bi mogli direktno da predaju Borusiji šampionski pehar.

Lajpcig je gubio na "Alijanc areni", ali je preokrenuo u drugom poluvremenu i kolo pre kraja zadao takav udarac Bavarcima, od kojeg će se teško oporaviti.

Kada je Serž Gnabri u 25. minutu iskoristio asistenciju Tomasa Milera, činilo se da će Bajern napraviti veliki korak ka novoj "salatari".

Međutim, ekipa Tomasa Tuhela se raspala u drugom poluvremenu i gosti su to umeli da iskoriste.

Lajmer je u 65. minutu izjednačio, da bi Kristofer Nkunku desetak minuta kasnije sa bele tačke doneo preokret.

Tron je krenuo da se trese, a potpuno je uzdrman u finišu, kada je Dominik Soboslai pogodio i potvrdio krah bavarske mašine.

Bajern kolo pre kraja ima 68 bodova, jedan više i utakmicu od drugoplasirane Borusija, koja bi, u slučaju dva trijumfa do kraja, postala novi šampion.

"Milioneri" u nedelju od 17.30 gostuju kod Augsburga.

Ekipa sa "Alijanc arene" je 10 godina uzastopno vladala Nemačkom, ali to bi vrlo lako moglo da se promeni.

U ostalim utakmicama Herta iz Berlina i Bohuma remizirali su 1:1, istim rezultatom završen je duel Verdera i Kelna, treći remi, ovoga puta rezultatom 2:2 odigrali su Šalke i Ajntraht iz Frankfurta, dok je u okršaju sa najviše pogodaka Hofenhajm pobedio Union Berlin – 4:2.