Rajakovićev Toronto izgubio na najbolniji način, Micić ubacio prve NBA poene

Protekle noći je odigrano 11 mečeva u NBA ligi, a zanimljivih dešavanja nije nedostajalo
Autor: YouTube / GMFB

Bilo je mnogo uzbuđenja u NBA ligi u noći između petka i subote. Denver je predvođen Jokićem savladao Memfis, Bogdanović je odlično šutirao u porazu Atlante, ali bilo je još srpskih aktera u najjačoj košarkaškoj ligi.

Najbolniji poraz večeri doživeo je Darko Rajaković i njegova ekipa Toronta, koja je na gostovanju u Čikagu izgubila od Bulsa 104:103 i to nakon produžetka.

Toronto je vodio 93:90 na devet sekundi pre kraja četvrte četvrtine, ali su tri pogotka Demara Derozana sa linije za slobodna bacanja odvela meč u produžetke, gde su Bulsi uspeli da trojkom Aleksa Karuza tri sekunde pre kraja preokrenu susret u svoju korist. Tako je tim srpskog trenera doživeo prvi poraz u novoj sezoni.

Za to vreme, Vasilije Micić je upisao prve NBA poene u pobedi njegove Oklahome na gostovanju Klivlendu 108:105. Micić je proveo samo šest minuta na parketu, šutnuo je samo jednom i tu trojku je i pogodio, a stigao je da zabeleži i jednu asistenciju.

Oklahomu je, kao po običaju, predvodio Šaj Gildžijus Aleksander sa 34 poena i 11 skokova, dok Klivlendu nisu pomogla ni 43 poena Donovana Mičela.

Minute na parketu je dobio i Boban Marjanović u poraz Hjuston Rokitsa na gostovanju San Antoniju 122:126. Marjanović je imao četiri poena i jednu asistenciju na susretu na kom su sve oči bile uprte u prvog pika na letošnjeg NBA drafta - Viktor Vembanjama je u timu Sparsa ubacio 21 poen uz čak 12 skokova.