Dončić ne može jedino protiv Jokića, Dalas preboleo poraz od Denvera

Slovenački superstar nastavio da nosi svoju ekipu i Teksašani su uspeli da trijumfuju nakon neuspeha u Koloradu
Dončić ne može jedino protiv Jokića, Dalas preboleo poraz od Denvera© Tanjug/AP Photo/Richard W. Rodriguez

Dalas meveriksi vratili su se pobeđivanju i nastavili sa odličnim partijama na startu sezone, pa su sada trijumfovali nad Šarlotom, rezultatom 124:118.

Hornetsi su u prvom poluvremenu vodili i sa 15 poena razlike, Luka Dončić nije dao koš u prvoj četvrtini, ali je završio sa 23 poena (7-10 za dva, 1/9 za tri), 12 skokova i 9 asistencija.

Pratio ga je Kajri Irving sa 18 poena i 10 uspešnih dodavanja, 18 poena ubacio je i Vilijams, dok je Lajvli dodao 15 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Na drugoj strani je blistao Lamelo Bol, koji je u poslednjoj četvrtini ubacio 23 od svojih 30 poena i zabeležio tripl-dabl. Imao je 10 skokova i 13 asistencija, ali ni to nije bilo dovoljno.

Po 20 poena ubacili su Gordon Hejvord i Pi-Džej Vošington.

"Telad" sada ima skor 5-1 i zauzima drugu poziciju na tabeli Zapadne konferencije, odmah ispod Denvera.

Klivlend je savladao Golden Stejt sa 115:104, prvi put od 25. decembra 2016. godine, čime je prekinuo crni niz od 12 uzastopnih poraza od Voriorsa.

Kavse je predvodio Donovan Mičel sa 31 poenom (11/19 iz igre) i sedam asistencija, dok je Darijus Garland dodao sedam manje.

Za Golden Stejt je najbolji bio Stef Kari sa 28 poena (8/16 iz igre), Drejmond Grin imao je 18 poena, a Klej Tompson je stao na 15.

Memfis je slavio u Portlandu 112:100, uz 30 poena Dezmonda Bejna i 27 poena i sedam skokova Džerena Džeksona. Za Blejzerse je Džerami Grent postigao 27 poena.

Košarkaši Finiksa pobedili su u gostima ekipu Detroita rezultatom 120:106 u meču NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Durent, koji je postigao 41 poen, dok je Erik Gordon dodao 21. Kod domaćih, najbolji je bio Kejd Kaningem sa 26 poena.

Finiks ima skor od tri pobede i četiri poraza, dok je ekipa Detroita zabeležila dva trijumfa i pet neuspeha.