Liga šampiona ne prašta greške – Zvezda promašila sve prilike za Ligu Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Bernu od Jang Bojsa sa 2:0 u utakmici petog kola grupne faze Lige šampiona
Liga šampiona ne prašta greške – Zvezda promašila sve prilike za Ligu Evrope© Tanjug/Peter Schneider/Keystone via AP

Posle pet odigranih kola u grupnoj fazi, Zvezda je ostala na jednom jedinom bodu, zbog čega ne može da računa na evropsko proleće.

Delovalo je da Zvezda može u Bernu do dobrog rezultata, naročito posle uvodnih minuta u kojima je došla do dve izuzetne prilike.

Međutim, upravo te prilike su sumirale Zvezdinu sezonu u Evropi.

Već u trećem minutu se Šerif Ndiaje našao oči u oči sa golmanom Jang Bojsa.

Raćopi je loše ispucao loptu, Ivanić je glavom servirao loptu napadaču, ali je on šutirao pravo u golmana.

Samo minut kasnije, Ndiaje je imao još jednu savršenu priliku.

Hvang je centrirao, Ndiaje sam na petercu, ali je loše zahvatio loptu glavom.

Potom je Bukari dobro šutirao, iznad gola, a onda je usledila naplata promašaja.

U osmom minutu je domaćin došao do prednosti.

Filip Ugrinić je izveo korner, na drugoj stativi je ostao usamljen Benito, a lopta je zakačila Nedeljkovića i završila u mreži.

Zvezda je, ponovo, imala savršenu priliku. Ovaj put, da se vrati u meč.

Bukari je istrčao gotovo pola terena, ali je u poslednjim koracima sebi dao jači for, pa je lopta završila u naručju golmana.

Nova kazna stigla je u 29. minutu.

Luin Blum je prihvatio loptu na nekih 15 metara, namestio se i matirao Glazera, koji se nije proslavio u ovoj situaciji.

Zvezda je zapretila u završnici prvog dela igre preko Hvanga, a u nastavku su svim silama krenuli ka golu domaćih.

Ipak, baš kao i na početku meča, crveno-beli su nizali neverovatne promašaje.

Hvang je pogodio stativu iz teške situacije, a onda su velike šanse propustili Mijatović i Kraso.

Bukari je probio po boku, vratio loptu za Mijatovića, ali je mladi fudbaler šutirao pored stative.

Već u narednom minutu je Kraso u odličnoj poziciji, ali je traljavo šutirao pravo u golmana.

Na drugoj strani je uzvratio istom merom – neverovatnim promašajem – Nsame, koji je glavom poslao loptu kraj stative.

Posle njege, nešto slično je uradio Mijatović – Rodić je odlično zavrnuo sa leve strane, Mijatović visoko skočio, ali jedva zakačio loptu glavom, pa nije bilo opasnosti po gol.

Zvezda se u Bernu oprostila od Evrope, pošto će u poslednjem kolu dočekati Mančester siti, u utakmici koja nema rezultatski značaj.

U drugom današnjem meču, Mančester siti je posle preokreta savladao Lajpcig sa 3:2.

Mančester siti je sa 15 bodova prvi na tabeli, Lajpcig je drugi sa devet, Jang Bojs ima četiri boda, dok su crveno-beli na poslednjem mestu u grupi sa jednim bodom.

• 28. nov 2023 • 22:52

22:52

Kraj meča

Jang Bojs - Crvena zvezda 2:0.

• 22:43

83' Odličan pokušaj Hvanga

Pokušao jej sa distance, kao i u završnici prvog dela igre Hvang.

Sjajno je šutirao, ali je Raćopi tek toliko dodirnuo loptu da ona završi iznad gola.

• 22:34

75' I novi veliki promašaj Zvezde

Rodić je završnuo odlično, Mijatović dobro skočio, ali samo zakačio loptu glavom.

• 22:32

72' Veliki promašaj domaćih

Nsame je bio u odličnoj poziciji, ali je glavom šutirao pored gola.

• 22:22

63' Nestvarni promašaji Zvezde!

Sada je Kraso bio u idealnoj prilici, ali je traljavo šutirao - pravo u golmana.

Nestvarni promašaji crveno-belih!

• 22:20

61' Kakva šansa za Mijatovića!

Bukari je probio po strani, vratio loptu za Mijatovića, ali je mladi fudbaler šutirao pored stative.

• 22:16

57' Stativa!

Hvang je iznenadio golmana domaćih, strahovito šutirao iskosa, ali je pogodio stativu.

• 22:06

46` Nastavljen je meč

Zvezda juri dva gola zaostatka.

• 21:48

Kraj prvog dela igre

Zvezda je imala odlične šanse, ali nije uspela do mreže.

Jang Bojs je kaznio sve promašaje i ima veliku prednost.

• 21:41

40' Hvang je bio blizu

Šutirao je Hvang sa distance, lopta je završila tik iznad prečke.