Junajted ne pobeđuje ni kada savršeno krene, Evropa "visi o koncu"

Spektakularna utakmica i goleada na stadionu "Rams park" u Istanbulu i novi sunovrat "crvenih đavola"
Junajted ne pobeđuje ni kada savršeno krene, Evropa "visi o koncu"Getty © Ahmad Mora / Stringer

Fudbaleri Galatasaraja i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 3:3 (1:2) u petom kolu Lige šampiona.

"Crveni đavoli" su nastavili da posrću uprkos savršenom početku susreta i sada im ostanak u Evropi "visi o koncu".

Ekipa Erika ten Haga nalazi se na poslednjem, četvrtom mestu na tabeli grupe A sa četiri osvojena boda, koliko ima i trećeplasirani Kopenhagen.

Turski predstavnik ima pet bodova, dok je prvoplasirani Bajern iz Minhena sa 12.

Engleski velikan je odigrao savršeno i potpuno utišao Istanbul u prvih dvadesetak minuta sa dva gola. Domaće je načeo Garnačo, a nokautirao Bruno Fernandeš.

Međutim, Hakim Ziješ je smanjio na 1:2 i najavio spektakl, ali je pogotkom Skota Mektomineja Junajted ponovo otišao na +2 početkom drugog poluvremena.

Činilo se tada da će bodovi ipak u Englesku, ali je Ziješ novim golom, a onda i asistencijom za Arturkoglua potpuno vratio svoj tim.

U drugoj utakmici u istom terminu, u okviru grupe B, PSV je napravio veliki preokret u Sevilji – 3:2.

Španci su imali dva gola viška, strelci su bili Serhio Ramos i Jusuf En-Nesiri, ali su se nakon crvenog kartona Lukasa Okamposa potpuno raspali.

Salibari je smanjio, onda je Nemanja Gudelj postigao auto-gol, da bi Pepi šokirao domaćina u drugom minutu nadoknade vremena.

Gudelj je odigrao ceo meč za Sevilju, dok je na golu španskog kluba bio nekadašnji srpski reprezentativac Marko Dmitrović.

Fudbaleri Arsenala će od 21 sat u Londonu igrati sa Lansom u drugom meču petog kola grupe B.

Arsenal je prvi na tabeli sa devet bodova, dok je PSV drugi sa osam. Lans ima pet, dok je Sevilja poslednja sa dva.

Sevilja je posle večerašnjeg poraza izgubila sve šanse za plasman u osminu finala elitnog takmičenja.