Šestica Arsenala, Realu derbi sa Napolijem, lud meč viđen i u Lisabonu

Zanimljivo fudbalsko veče u Evropi, čak 20 golova postignuto je na šest utakmica, a plasman u nokaut fazu Lige šampiona obezbedili su Real Madrid, Arsenal, Inter, Real Sosijedad...
Šestica Arsenala, Realu derbi sa Napolijem, lud meč viđen i u LisabonuGetty © Florencia Tan Jun / Stringer

Bajern i Kopenhagen su u Minhenu pretili praznim oružjem i pobednika nije bilo (0:0).

Bavarci svakako kao prvi idu u nokaut fazu iz grupe A, dok je danski predstavnik drugoplasirani sa pet bodova, koliko ima i Galatasaraj.

Mančester junajted je poslednji sa četiri i malom šansom da prođe dalje jer u poslednjoj rundi igra baš sa Bajernom.

U grupi B, Arsenal je šesticom overio prvo mesto u grupi.

"Tobdžije" su sa svog stadiona ispratile Lens rezultatom 6:0 (5:0) i čitav posao završili su u prvom poluvremenu.

Goste je načeo Kai Haverc u 13. minutu, a onda su do kraja mrežu napunili Gabrijel Žezus, Bukajo Saka, Gabrijel Martineli i Martin Edegor.

Konačan rezultat postavio je Žoržinjo sa bele tačke u završnici susreta.

Arsenal sada ima 13 bodova, ispred PSV-a koji ima osam, dok je Lens ostao na pet. Sevilja je poslednja sa samo dva.

Veliki derbi grupe C pripao je Real Madridu, koji je u još jednoj veoma efikasnoj utakmici savladao Napoli – 4:2 (2:1).

Napolitanci su poveli preko Đovanija Simeonea, Real preokrenuo već do poluvremena golovima Rodriga i Džuda Belingema.

Početkom drugog dela Zambo-Angisa je ponovo šokirao "Santjago Bernabeu" i doneo izjednačenje, ali je heroj "kraljevskog kluba" bio mladi Nikolas Paz.

Argentinac je sjajnim udarcem sa 20 metara doneo trijumf i Real je zadržao maksimalni učinak posle pet kola.

Poslednji gol delo je Hoselua, koji se prethodno ispromašivao i morao je da se izvinjava navijačima.

Ekipa Valtera Macarija je skupila sedam i gotovo izvesno će kao druga u nokaut fazu, dok je Braga, koja je odigrala nerešeno 1:1 sa Union Berlinom, trećeplasirana sa četiri.

Nemci su skupili dva i mogu jedino da se nadaju da će ići u Ligu Evrope.

Ludo je bilo i u Lisabonu, gde je Braga vodila 3:0 na poluvremenu protiv Intera zahvaljujući het-triku Žoaa Marija, ali se vicešampion "starog kontinenta" vratio u nastavku – 3:3.

Marko Arnautović, Davide Fratezi i Aleksis Sančes sa penala doneli su remi, kojim je Inter ostao drugi sa 11 bodova, koliko ima i prvoplasirani Real Sosijedad.

Baski su odigrali bez golova sa trećeplasiranim Salcburgom (0:0).