Mijatović ponovo Zvezdin heroj, crveno-beli pobedom oborili svetski rekord

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Mladosti iz Lučana sa 3:1 u meču 18. kola Superlige Srbije. Ovim trijumfom, crveno-beli postavili su svetski rekord po broju vezanih utakmica bez poraza na domaćem terenu
Mijatović ponovo Zvezdin heroj, crveno-beli pobedom oborili svetski rekord© ATA Images

Zvezda je, uz malo poteškoća, uspela da savlada goste iz Lučana i dođe do nova tri boda u domaćem prvenstvu.

Crveno-beli tako su oborili svetski rekord Real Madrida po broju prvenstvenih utakmica bez poraza na domaćem terenu.

Srpski klub došao je do brojke 122, a taj niz traje od aprila 2017. godine i poraza od Partizana, dok je niz Madriđana trajao je od 1957. do 1965. godine.

Junak utakmice bio je mladi napadač Jovan Mijatović, koji je pri nerešenom rezultatu, postigao pogodak i upisao asistenciju.

Domaćin je odlično ušao u meč i već u osmom minutu poveo.

Igrao se osmi minut kada je Katai bio precizan sa bele tačke.

Ipak, samo dva minuta kasnije, gosti stižu do izjednačenja.

Strelac u 10. minutu bio je Sremčević, koji je doneo ekipi Mladosti povoljan rezultat.

Dugo je na semaforu bilo 1:1, a u finišu meča je pomenuti Mijatović rešio pitanje pobednika.

U 68. minutu, talentovani fudbaler postigao je pogodak za vođstvo tima iz Ljutice Bogdana.

Dvadeset minuta kasnije, Mijatović je atraktivno proigrao Hvanga, a ovaj preciznim udarcem postavio konačnih 3:1.

Nakon dužeg vremena, Zvezda je (bar na kratko) izbila na prvo mesto na tabeli Superlige Srbije.

Tim Baraka Bahara upisao je 43. bod, koliko ima i ekipa Partizana, koja ima meč manje.

Mladost je ostala na 25 osvojenih bodova i petom mestu na tabeli.