Čukarički izgubio svih osam evropskih mečeva - Genk ih ostavio na nuli

Ekipa Igora Matića nije uspela da se makar bodom oprosti od Lige konferencije
Čukarički izgubio svih osam evropskih mečeva - Genk ih ostavio na nuli© Dusan Milenkovic/ATAImages

Fudbaleri Čukaričkog izgubili su i šesti meč u grupnoj fazi Lige konferencija, pošto su u Belgiji doživeli poraz 2:0 od ekipe Genka.

Domaći sastav je slavio golovima Brajana Hejnena u 21. i Džozefa Pejntsila u 57. minutu, a on je u devetom minutu i propustio priliku da postigne pogodak iz penala.

Čukaričkom nije pomoglo ni što je Genk od 33. minuta ostao sa 10 igrača posle isključenja Matijasa Galarze. Tako je Čukarički takmičenje u grupi F završio bez ijednog boda.

Ferencvaroš i Fjorentina su u drugom meču remizirali 1:1, pa je stanje na tabeli na kraju da je Fjorentina prva sa 12 bodova, a FErencvaroš drugi sa 10. Genk ih je osvojio devet, dok je Čukarički ostao na nuli sa gol-razlikom 2:16.

Tako je Čukarički ove sezone u osam evropskih mečeva zabeležio svih osam poraza, jer su i u plej-ofu Lige Evrope izgubili oba susreta protiv Olimpijakosa.