"Tigar" spasao Barselonu, Atletiko u 90. minutu do pobede

Fudbaleri Barselone i Atletiko Madrida slavili su u mečevima 20. kola La Lige. "Blaugrana" je savladala Osasunu sa 1:0, dok su "jorgandžije" sa 2:1 bile bolje od Raja Valjekana
"Tigar" spasao Barselonu, Atletiko u 90. minutu do pobedeGetty © Alex Caparros

Burno je u Barseloni čitave sezone, a pogotovo nakon što je trener Ćavi najavio ostavku na kraju sezone.

Katalonski tim uspeo je minimalnim rezultatom da savlada Osasunu i tako opravda status apsolutnog favorita u ovom meču.

Mučila se ponovo Barsa, a meč je prelomio niko drugi do mladi Viktor Roke, pojačanje iz Brazila.

Mladi 18-godišnji fudbaler postigao je svoj prvi gol po dolasku u Barsu, na asistenciju Kansela u 63. minutu.

Barsa je upisala 14. pobedu u 22 odigrane utakmice, te se sa 47 bodova izjednačila natrećem mestu u domaćem prvenstvu sa Atletiko Madridom.

"Jorgandžije" su u 90. minutu uspele da savladaju Rajo Valjekano.

U 35. minutu je Mandava doneo domaćima vođstvo, ali je u 42. minutu Garsija poravnao na 1:1.

Junak pobede Madriđana bio je Memfis Depaj, koji je konačnih 2:1 postavio u 90. minutu.

Barsa i Atletiko imaju sedam bodova manje od drugoplasiranog Reala, a osam manje od Đirone koja je prva na tabeli.