Madridski derbi završen bez pobednika - 1:1
Nije kraj dok Simeone ne kaže - Atletiko "sapleo" rivala u nadoknadiGetty © Angel Martinez

Malo je falilo da madridski Real upiše još jedan trijumf u nizu,kojim bi uvećao razliku nad drugoplasiranom Đironom.

Ali, igra se dok Dijego Simeone ne kaže da je kraj.

Golom u poslednjim sekundama, Atletiko je sprečio omraženog rivala da dođe do bodova koji bi ga približili novoj tituli.

Na zagrevanju pred derbi, Karlo Ančeloti je morao da menja tim, pošto se Vinisijus požalio na povredu.

Umesto najavljenog Brazilca, na terenu se našao Brahim Dijaz, koji je, umalo rešio pitanje pobednika.

Igrao se 20. minut, kada je Dijaz zatresao mrežu i doneo Realu prednost.

Atletiko je ubrzo mogao do izjednačenja, ali je udarac Stefana Savića, nakon kornera, zavšio pored gola.

Savić je uspeo da zatrese mrežu u 48. minutu, ali je njegov gol poništen u VAR sobi.

Kada su svi pomislili da je Real upisao novu pobedu, Atletiko je došao do izjednačenja!

U trećem minutu sudijske nadoknade, Markos Ljorente je zatresao mrežu i doneo Atletiku bod.

Real je prvi na tabeli sa 58 bodova, dok je Atletiko četvrti sa 48.

U ostalim današnjim mečevima, Betis i Hetafe su odigrali 1:1, Selta je u gostima ubedljivo pobedila Osasunu - 3:0, dok su Viljareal i Kadiz odigrali bez golova.