Fudbaleri Juventusa pobedili su u Torinu ekipu Frozinonea rezultatom 3:2 u meču 26. kolu Serije A
Juve bez Vlahovića ne može ništa - dva gola i asistencija Srbina u dramatičnoj pobediGetty © Valerio Pennicino

Posle četiri utakmice, Juventus je konačno upisao pobedu.

A ni do nje ne bi stigao, da nije bilo Dušana Vlahovića.

Srpski napadač odigrao je ključnu ulogu u pobedi torinske ekipe.

U trećem minutu je postigao gol za prednost, ali su gosti izjednačili golovima Valida Čedire u 14. minutu i Marka Brešijaninija u 27. minutu.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 2:2, pošto je izjednačenje doneo Vlahović u 32. minutu.

Nakon brojnih propuštenih prilika, torinski klub je stigao do trijumfa u samom finišu utakmice.

Pobedu Juventusu doneo je Danijele Rugani u petom minutu nadoknade vremena na asistenciju Vlahovića.

Juventus je stigao do prve pobede u Seriji A posle više od mesec dana. Torinski klub je 21. januara u gostima pobedio Leće 3:0, a potom je zabeležio dva remija i dva poraza u italijanskom prvenstvu.

Juventus se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli Serije A sa 57 bodova.

Inter je prvi sa 63 boda, ali milanski klub ima i dve utakmice manje.

Frozinone je na 16. poziciji sa 23 boda.

Juventus će u narednom kolu Serije A gostovati Napoliju, dok će Frozinone dočekati Leće.

Juventus je nastavio poteru za Interom, ali je ekipa Simonea Inzagija ubedljivo savladala u gostima Leće - 4:0.

Lautaro Martinez je postigao dva gola, a u strelce su se upisali i Fratezi i De Fraj.

Inter je prvi sa 66 bodova, dok je Leće na 14. poziciji sa 24.