Kragujevčani ruše sve pred sobom, Pavkov doneo pobedu Čukaričkom

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca slavili su na svom terenu protiv ekipe IMT-a sa 1:0 u prvoj utakmici 23. kola Superlige Srbije, dok je Čukarički golom Miljana Pavkova u 89. minutu savladao ekipu Napretka 2:1
Kragujevčani ruše sve pred sobom, Pavkov doneo pobedu Čukaričkom© Superliga Srbije

Radnički je nakon ove pobede zauzeo peto mesto na tabeli nacionalnog šampionata sa 35 bodova, dok je ekipa IMT-a na 13. mestu sa 21 bodom.

Jedini gol na utakmici u Kragujevcu postigao je Matija Gluščević u 15. minutu susreta.

Radnički je tako vezao i četvrtu uzastopnu pobedu ovog proleća, dok je tim sa Novog Beograda upisao i četvrti poraz otkako je nastavljen šampionat.

U narednom kolu Superlige klub iz Kragujevca gostuje ekipi Radnika, dok IMT u Beogradu dočekuje fudbalere Javora.

Čukarički je na Banovom brdu dočekao ekipu Napretka i došao do pobede 2:1.

Gosti su poveli golom Bastajića u poslednjim trenucima prvog dela, ali su "Brđani" u nastavku uspeli da dođu do preokreta.

Prvo je Igor Miladinović izjednačio rezultat, da bi tri boda Čukaričkom doneo Miljan Pavkov u 89. minutu utakmice.

U subotu su na programu još tri meča 23. kola: Javor - Vojvodina (14), TSC - Crvena zvezda (16) i Partizan - Železničar (18.30).

U nedelju se sastaju: Novi Pazar - Mladost (14.30), Voždovac - Spartak (16.30) i Radnički Niš - Radnik (18.30).