Bajern pregazio Rimljane, Mbape odveo "svece" u četvrtfinale Lige šampiona

Bajern i PSŽ prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona. Bavarci su u Minhenu nadoknadili minus od jednog gola iz prvog meča i golovima Kejna (dva) i Milera odlaze među osam najboljih (3:0). Svoje mesto u završnici elitnog takmičenja našao je i PSŽ, koji je golovima Mbapea još jednom savladao Real Sosijedad (2:1)
Bajern pregazio Rimljane, Mbape odveo "svece" u četvrtfinale Lige šampionaGetty © Sven Hoppe/picture alliance

Očekivano, ali nimalo lako, Bajern i PSŽ plasirali su se u četvrtfinale ovogodišnje Lige šampiona - Bavarci su sa 3:0 savladali Lacio i nadoknadili minus iz prvog meča, dok je Kilijan Mbape sa dva pogotka doneo "svecima" još jednu pobedu protiv Sosijedada.

Hari Kejn je po ko zna koji put pokazao da je jedan od najboljih napadača današnjice, a kada je raspoložen i Tomas Miler jasno je da je Bajern, iako poljuljan, veliki favorit u elitnom takmičenju.

Možda bi rezultat na "Alijanc areni" bio drugačiji da je Ćiro Imobile u 37. minutu postigao gol iz više nego izgledne prilike, ali kazna je stigla neumoljivo.

Samo dva minuta kasnije Kejn je golom završio lepu akciju Bajerna, a u psolednjim sekundama prvog dela Tomas Miler je još jednokm pokazao svoj golgeterski njuh i postigao drugi gol za Bavarce.

Konačan rezultat i overu plasmana u četvrtfinale Lige šampiona postavio je Kejn, posle dobre odbrane golmana Provedela.

Među osam najboljih plasirao se i PSŽ, koji je golovima Mbapea i u revanšu slavio protiv baskijske ekipe.

Francuski napadač je već u 16. minutu stavio do znanja domaćinu da nema čemu da se nada, da bi isti igrač u 56. minutu duplirao prednost "svetaca".

Počasni pogodak za Sosijedad, koji mnogi nazivaju počasnim, postigao je Merino u 89. minutu utakmice.

U sredu se igraju još dva revanša osmine finala - Siti dočekuje ekipu Kopenhagena (3:1 imaju "građani" iz prvog meča), dok Real brani 1:0 iz Lajpciga.

• 5. mar 2024 • 22:55

22:55

Završeno u San Sebastijanu, još jedna pobeda Parižana - 1:2

PSŽ je i u drugom meču savladao Real Sosijedad i ukupnim rezultatom 4:1 odlazi među osam najboljih ekipa u Evropi.

• 22:53

Kraj u Minhenu, Bajern je prvi četvrtfinalista Lige šampiona (3:0)

Golovima Kejna (dva) i Milera, Bajern je nadoknadio gol minusa iz Rima i ukupnim rezultatom 3:1 plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona.

• 22:52

89' - Sosijedad stiže do počasnog pogotka - 1:2

Merino uspeva da postigne pogodak za Sosijedad u finišu meča, kojim se baskijski tim oprašta od učešća u Ligi šampiona ove sezone.

• 22:25

63' - Poništen gol Sosijedada zbog ofsajda (0:2)

Samo dva minuta po ulasku u igru Barenečea postiže gol za Sosijedad, ali je VAR ustanovio da se radilo o ofsajd poziciji.

• 22:24

66' - Ponovo Kejn strelac, Bajern vodi 3:0

Odlična akcija i udarac Sanea - Provedel brani, ali je Kejn na pravom mestu i postiže svoj šesti gol u Ligi šampiona ove sezone!

Bajern sada u ukupnom skoru ima dva gola prednosti u odnosu na Lacio.

• 22:18

56' - Mbape rešava sve dileme, PSŽ vodi 0:2

Još jednom je Kilijan Mbape pobegao odbrani Sosijedada i PSŽ definitivno ima nedostižnu prednost u San Sebastijanu!

• 22:06

46' - Počelo je i drugo poluvreme u San Sebastijanu (0:1)

PSŽ je golom Mbapea stekao tri gola prednosti protiv Sosijedada i samo čudo može da spreči "svece" da se nađu u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

• 22:04

46' - Nastavljen je meč u Minhenu (2:0)

Zahvaljujući pogocima Kejna i Milera, Bajern u ukupnom rezultatu vodi protiv Lacija 2:1.

• 21:51

Poluvreme u Španiji, PSŽ vodi 0:1

Uspeli su gosti da ostvare primarni cilj, postigli su gol u San Sebastijanu i sada imaju tri pogotka prednosti u dvomeču protiv Real Sosijedada.

Baskijski tim moraće mnogo bolje u nastavku ukoliko želi da zakomplikuje situaciju i pokuša da dođe do preokreta protiv Parižana.

• 21:47

45+2' - Bajern duplira prednost - 2:0 (poluvreme)!

Pogotkom iskusnog Tomasa Milera, Bajern dolazi do dva gola prednosti!

Igrale su se poslednje sekunde prvog poluvremena, a Bavarci dolaze do drugog gola posle kornera - De Liht je fantastično šutirao, a iskusni Nemac samo skrenuo loptu ispred nemoćnog Provedela.