"Građani" odradili posao, Real se provukao protiv Lajpciga

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida igraće u četvrtini finala Lige šampiona
"Građani" odradili posao, Real se provukao protiv LajpcigaGetty © Shaun Botterill

Mančester siti nije imao težak posao, pošto je i u revanšu pobedio Kopenhagen, ovaj put sa 3:1

Siti je postigao dva gola u prvih deset minuta igre - prvo je Akandži zatresao mrežu na asistenciju Hulijana Alvareza, a zatim se i Argentinac upisao u strelce.

Kopenhagen je uspeo da smanji, preko Eljunusija u 29. minutu, ali je Erling Holand postigao gol u nadoknadi prvog dela igre.

U Madridu je bilo mnogo zanimljivije.

Real je branio 1:0 protiv Lajpciga, a dobar deo prvog poluvremena se branio na svom terenu.

Lajpcig je nekoliko dobrih prilika napravio, ali Openda nije uspeo da postigne gol.

Real je imao i mnogo sreće u 54. minutu, kada je Vinisijus oborio Orbana, a zatim ga udario posle koškanja.

Brazilac je dobio samo žuti karton, a onda je u 65. minutu doneo prednost domaćem timu.

Ipak, radost domaćih nije bila dugog veka, pošto je samo tri minuta kasnije izjednačio Vili Orban.

Lajpcig je u samoj završnici bio vrlo blizu podviga, kada je Dani Olmo pogodio prečku.

• 22:52

91' Prečka!

Dani Olmo je inteligentno šutirao, ali je pogodio prečku.

• 22:25

68' GOL! Kakav odgovor Lajpciga!

Samo tri minuta je trajala prednost Reala, Vili Orban je glavom doneo izjednačenje.

• 22:22

65' GOL! Real vodi!

Konačno dobar napad Reala, Vinisijus sam pred golom i smešta loptu u mrežu.

• 22:20

63' Dobar pokušaj Rodriga

Ponovo brani golman gostiju.

• 22:17

60' Divan udarac Krosa, brani Gulači

Prelepo je šutirao Kros sa dvadesetak metara, ali je Gulači odbranio.

• 22:12

53' Koliko sreće ima Real što je ostao sa svim igračima na terenu

Vinisijus je oborio Orbana, a potom ga je i udario.